iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Fabia třetí generace na prvních fotografiích (aktualizace)

Fabia třetí generace na prvních fotografiích (aktualizace)

 
fabia-iii

úterý, 19. srpna 2014

Škoda uveřejnila první oficiální fotografie třetí generace modelu Fabia, který se začne vyrábět na konci srpna a světovou výstavní premiéru si odbude na začátku října autosalonu v Paříži. Automobilka nově odtajnila na prvním snímku také interiér.

 

Nová Fabia bude o výrazných devět centimetrů širší než stávající model a také o tři centimetry nižší. Délka se výrazněji nemění. Fabia III nese stejné designové rysy jako Octavia III nebo Rapid. Sází na výrazné hrany, které podtrhují základní tvary karoserie. Na výběr bude ze sedmi motorů, všechny verze by měly být úspornější než srovnatelní předchůdci. A to až o 17 procent. Podílí se na tom i snížení hmotnosti které se liší podle verzí, vždy se ale jedná o úsporu minimálně 50 kg. 

Zajímavostí nové Fabie je funkce Mirror Link, tedy zrcadlení menu z telefonu na displej vozu, která je u vozu značky Škoda použita poprvé. Ve vozidle bude také možno spárovat a spojit prostřednictvím Bluetooth dva mobilní telefony najednou. Nový systém SmartGate umožní zobrazovat v mobilním telefonu řadu údajů o vozidle, jako je spotřeba paliva, průměrná rychlost a řada dalších. Tato data jsou přenášena prostřednictvím wi-fi a funkce je nezávislá na multimediálním systému vozidla.   

 

K několika tématům týkajícím se designu nové Fabie se vyjádřil šéfdesignér značky Škoda Jozef Kabaň, který při jejím návrhu vycházel z prvků, které předvedl již koncept Vision C.

 

O potřebě vyšší emotivnosti designu

„Požadavky na automobilovou značku a její design se s časem vyvíjejí. Škoda si za poslední léta udělala jméno díky vysoké funkčnosti a nadprůměrně dimenzovanému prostoru. Cítíme, že nyní je ten pravý čas na silnější spojení funkčnosti našich automobilů s výrazným, emocionálním designem. Může vám připadat, že se tím vracíme trochu ke kořenům. Škoda vyráběla už v minulosti vysoce emocionální automobily s důrazem na design. Například legendární model Popular Monte Carlo ve třicátých letech. Tomuto požadavku chceme dostát i dnes.“ 

 

O dopadu emotivnějšího designu na praktičnost vozu

„Při vší emocionalitě zůstává nová Fabia naprosto věrná svým původním charakteristikám. Je prostorná, praktická, úsporná a promyšlená jako nikdy předtím. Navzdory dynamickému designu jsme v důležitých oblastech vylepšili nabízený prostor. Zvětšili jsme zavazadlový prostor, který je tak největší v segmentu, prostor pro cestující je širší a delší. K tomu nabízíme až deset nových řešení Simply Clever, mezi nimi poprvé u modelu značky Škoda technologii MirrorLink, s jejíž pomocí lze propojit smartphone s vozidlem. Mimoto je tento malý vůz mezigeneračně až o 17 procent úspornější a ve výbavě jsou inovativní asistenční systémy převzaté z vozidel vyšších tříd. Naše nová Fabia dokazuje, že emocionalita a funkčnost se mohou výborně doplňovat.

 

O prostředcích, kterými designéři dosáhli vyšší emocionality a sebevědomosti designu

„Především jsme upravili proporce vozidla. Nová Fabia bude nižší a širší než doposud a tím i stabilnější na silnici. Navíc bude mít ostřejší hrany, čisté linie a krystalické prvky designu. Tím dosáhneme větších kontrastů a velmi výrazné hry světla a stínů. To vše autu dodá svébytný, sebevědomý charakter. Na přídi jsme také opticky zvýraznili mřížku chladiče a světlomety, které nyní vizuálně tvoří jeden celek. To podtrhuje větší šířku vozidla, stejně jako výrazně tvarovaná kapota s dvěma charakteristickými prolisy po stranách. Tento efekt posilují široké, ostře řezané přední světlomety a šířku zvýrazňující mlhové světlomety. Sílu demonstruje i jasné horizontální členění zadní části. Výrazná silueta s vysokou, ostrou „tornádo“ linií přidává modelu na dynamičnosti.“

 

O možnostech individualizace

„Novou generaci modelu Fabia lze individualizovat více než kdy předtím. V nabídce bude na výběr mezi patnácti barvami karoserie a k tomu navíc speciální barevný koncept s možností individuální volby barvy střechy, kol z lehkých slitin a krytů vnějších zpětných zrcátek. Nabízíme tři stupně výbavy a mnoho variant provedení interiéru.“
 

         

Napsal: redakce

 
fabia-iiifabia-iiifabia-iiifabia-iiifabia-iiifabia-iiifabia-iiifabia-iiifabia-iiifabia-iii
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz