iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Honda představila model HR-V Sport

Honda představila model HR-V Sport

 
honda-0

pondělí, 3. prosince 2018

Honda zveřejnila první fotku a informace o modelu HR-V Sport, což je přepracovaný model pro rok 2019 ve speciální verzi s 1,5litrovým zážehovým motorem VTEC Turbo, vylepšeným podvozkem a specifickými designovými prvky.

 

Čtyřválec 1.5 VTEC Turbo byl poprvé představen u nejnovější generace modelu Honda Civic. Tento motor propůjčuje modelu HR-V 2019 díky maximálnímu výkonu 134 kW lepší jízdní dynamiku a může být spojen buď s šestistupňovou manuální převodovkou nebo s převodovkou CVT. Standardem je manuál se kterým je maximem točivého momentu 240 N.m (1900 až 5000 ot./min.), zatímco s volitelnou převodovkou CVT je maximální točivý moment snížen na 220 N.m  (1700 až 5500 ot./min.)

Honda HR-V Sport je vybavena i speciální technologií „Performance Damper“, což je systém tlumičů integrovaný v přední i zadní části vozu, který minimalizuje boční a torzní pohyby v podvozku. Zlepšil se díky tomu průjezd zatáčkami, jistější jsou také náhlé změny směru jízdy a na nerovné vozovce jsou sníženy vibrace. Řízení využívá elektrický hřebenový posilovač s variabilním převodovým poměrem. K jistému průjezdu zatáčkami přispěje navíc i technologie aktivního přibrzďování kol v zatáčkách Honda Agile Handling Assist. Zajišťuje stabilitu při malých úhlech natočení volantu v oblastech okolo středové polohy a rychlejší odezvu při velkých úhlech natočení volantu. Součástí standardního vybavení jsou full LED světlomety včetně směrových a denních světel.

K vylepšení vzhledu vozu jsou použity tenký přední spoiler, boční lišty, profily blatníků i zadní nárazník v agresivnějším provedení, vše v černé barvě. Ke sportovní verzi rovněž patří černé krytky vnějších zpětných zrcátek, dvojitá koncovka výfuku a osmnáctipalcová litá kola. Také provedení znaku Hondy, typického křídla, je odlišné a v mřížce čelní masky je uplatněno černé voštinové provedení, které zároveň přechází do rámečků mlhovek.

V interiéru patří mezi změny v zájmu zvýšení sportovního stylu například černé čalounění stropu nebo kombinace čalounění v černé a tmavě červené barvě. Nová sedadla pro řidiče a spolujezdce jsou převzata ze standardního modelu HR-V 2019 a díky upravenému polštáři a opěradlu poskytují lepší podporu. 

 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2019 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz