iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Jedno auto, tři alternativy pohonu

Jedno auto, tři alternativy pohonu

 
na-web

pátek, 11. prosince 2015

Na Pařížském autosalonu v roce 2012 prezentovala značka Hyundai koncept s názvem i-ioniq a nyní již avizuje zavedení tohoto automobilu do sériové výroby.

 

Na Ženevském autosalonu (3.-13.3.2016) by se měla tato novinky představit poprvé veřejnosti a výrobce, aby vzbudil více zájmu, začal již nyní pomalu uvolňovat informace. Jako první se novinářům dostává do rukou fotografie, která víceméně prezentuje siluetu a skrze odlesky potom další charakteristické prvky tvaru karoserie. Oproti prezentované studii se jen trochu změnilo jméno vozu na Hyundai  Ioniq, což vychází, jak je nepochybně většině z vás jasné, z názvu elektricky nabité částice atomární velikosti (ion, resp. iont). Druhá polovina jména pak má svůj původ v anglickém slově „unique“, což znamená jedinečný.

Tento model koncepčně následuje Toyotu Prius, která je v nabídce v podobné konfiguraci pohonu. Hyundai Ioniq bude k dispozici jako čistý elektromobil bez jakéhokoliv spalovacího motoru. Nebo potom jako hybrid ve dvou verzích. První a na první pohled jednodušší hybridní pohon bude využívat k nabíjení baterie spalovacího motoru a nebo rekuperace. Pomyslně vyšší druhá verze pak nabídne tzv. Plug-in Hybrid, jehož akumulátor lze nabíjet ze sítě. 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz