iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Konečně pět míst! Toyota modernizovala Prius Plug-in

Konečně pět míst! Toyota modernizovala Prius Plug-in

 
toyota-0

úterý, 23. července 2019

Stávající generace modelu Prius je na trhu třetím rokem a pomalu nastal čas na designové i technické úpravy. Poměrně zásadní změnou prochází dobíjecí Plug-in provedení, které bylo dosud pouze čtyřmístné. Nyní má již k dispozici standardních pět míst.

 

Prius Plug-in umí ujet na zásobu energie v baterii až 50 km v čistě elektrickém režimu, i díky tomu má udávánu průměrnou normovanou spotřebu pouze 1,3 l/100 km. Díky tomu se řadí mezi nízkoemisní vozidla, která mohou i nadále požívat výhod parkování zdarma v Praze na modrých a fialových zónách. Na elektriku přitom umí jet Prius Plug-in rychlostí až 135 km/h.

Pro úsporu energie je Prius Plug-in vybaven řadou technologií, jako je tepelné čerpadlo, které napomáhá zvyšovat provozní účinnost oproti klasickým systémům topení, které využívají odpadní teplo z motoru, nebo jsou napájeny elektřinou. Systém ohřevu baterie také během dobíjení zahřívá články na efektivní provozní teplotu, což zaručuje potřebnou účinnost elektrického pohonu i v chladném počasí. Zajímavostí je také unikátní fotovoltaický panel na střeše, který dobíjí trakční baterii. Tímto způsobem lze denně dobít energii pro ujetí až pět kilometrů. I když to není mnoho, v celoročním součtu to může být přes tisícovku kilometrů ujetých zcela zdarma.  

V rámci modernizace se Prius Plug-in dočkal i změn v interiéru, především s důrazem na vyšší kvalitu použitých materiálů jak na přístrojové desce tak čalounění sedadel. V nabídce se objevuje také nový metalický černý lak.   

 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2019 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz