iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Mercedes-Benz Třídy E v novém: úspornější motory a lepší výbava

Mercedes-Benz Třídy E v novém: úspornější motory a lepší výbava

 
advertorial-10-2020

pondělí, 12. října 2020

Mercedes-Benz Třídy E, nejprodávanější prémiový vůz vyšší střední třídy v České republice, byl uveden na trh ve výrazně modernizovaném provedení. Přináší širokou nabídku pohonných jednotek včetně sedmi plug-in hybridních verzí a také bohatší výbavu.

 

Aktuální generace reprezentativního modelu Mercedes-Benz Třídy E je mimořádně úspěšná na českém i globálním trhu: v Česku jasně vede statistiku prémiových sedanů ve vyšší střední třídě, po celém světě se vozu prodalo již více než 1,2 milionu exemplářů. Nyní výrobce uvádí modernizovanou verzi.

 

Automobil sám vyfotí vandala

Vedle stylistických úprav zevnějšku i vnitřku stojí za pozornost především výrazně zlepšení výbavy. Standardním provedením je nyní linie Avantgarde se sportovní maskou chladiče a osobitým vnitřkem, sériové jsou také světlomety složené výhradně z LED diod. Na přání se dodávají extra výkonné světlomety MULTIBEAM s pokročilým vykrýváním protijedoucích vozidel a prodlouženým dosvitem dálkových světel. Interiér dostal nové digitální displeje, standardem jsou dvě obrazovky s úhlopříčkou 10,25“, na přání se dodává Widescreen o velikosti 2x 12,3 palce. Vůz je na českém trhu sériově vybaven zpětnou kamerou pro couvání, palivovou nádrží s objemem zvětšeným na 80 litrů či velurovými koberečky.

Nápadnou inovací jsou nové volanty, které nyní obsahují snímače dotyku. Díky tomu je zajištěna efektivnější funkce pokročilých asistenčních funkcí, při nichž je nezbytné mít ruce na volantu. Mercedes-Benz Třídy E získal novou generaci bezpečnostních doplňků, jako je aktivní tempomat Distronic, který automaticky upravuje rychlost podle dat z navigace, aktivní asistent řízení Steering Assist nebo aktivní urychlovač brzdného účinku.

Novinkou je rovněž parkovací systém s kamerami zahrnujícími 360° přehled o dění kolem vozu, nově s funkcí varování při vyjíždění z řady vozidel a podporou automatického parkování v rámci vyznačených míst. Originálním doplňkem je systém Urban Guard, který při mírném nárazu při parkování vyfotí palubními kamerami okolí vozu a odešle informaci majiteli. Palubní systém MBUX umožňuje hlasové ovládání řady funkcí v češtině a navigační systém nyní disponuje funkcí rozšířené reality.

 

E jako efektivní

Poprvé je ve voze použit nový benzinový čtyřválec s 48V palubní sítí a startér-generátorem, který nabízí mild hybridní funkce a k výchozímu výkonu 145 kW přidává podporu dalších 15 kW a 180 Nm. Nová jednotka využívá i elektrický kompresor, který zajišťuje výbornou dynamiku v nejnižších otáčkách. Díky tomu už základní benzinová jednotka zvládne akceleraci 0–100 km/h za 7,5 s a jezdí za pouhých 6,3 l/100 km.

Velmi populární naftové agregáty zahrnují dvoulitrový čtyřválec nebo třílitrový šestiválec s ještě pokročilejší úrovní čištění emisí. Nejoblíbenější pohonnou jednotkou na českém trhu je právě naftový dvoulitr, který ve verzích E 220 d a E 300 d nabízí výkon 143 nebo 180 kW. Šestiválcový turbodiesel se může pochlubit 210 nebo 250 kW. Díky tradičně špičkové aerodynamice nabízí i dvoulitrový čtyřválec nejvyšší rychlost 240 km/h, normovaná spotřeba se pohybuje od 4,5 l na 100 km. Všechny motory jsou standardně vybaveny 9stupňovou samočinnou převodovkou.

Ceny začínají částkou 1 282 600 Kč vč. DPH, nejoblíbenější verze 220 d 4MATIC se stálým pohonem všech kol stojí 1 458 050 Kč. Nová Třída E je k dispozici nejen jako sedan a kombi, ale také terénní kombi All-Terrain, kupé a kabriolet. Jak je u automobilky Mercedes-Benz zvykem, ceník je velmi obsáhlý a řadou luxusních položek umožňuje zákazníkům nakonfigurovat vůz přesně podle jejich představ a s řadou nejmodernějších bezpečnostních a komfortních funkcí. Přijďte si je prohlédnout a osobně zdarma otestovat do některého z dealerství Mercedes-Benz! 

 

Komerční prezentace

 
 
 
 
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2021 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz