Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » MG představuje dvě elektrické novinky

MG představuje dvě elektrické novinky

 

úterý, 13. února 2024

(TZ: MG)Nové MG4 Electric s výbavou Exclusive a baterií 77 kWh MG4 XPOWER – 100% elektrický hot-hatch s výkonem 435 koní a pohonem 4x4 „Obě novinky tak nadále budují technologickou převahu značky MG na poli dostupných elektromobilů. V nabídce MG jsou tedy nyní už 4 čisté elektromobily a zanedlouho bude na trh uveden také první hybridní vůz. Skupina elektrifikovaných vozů tak bude pokrývat všechny segmenty i jednotlivé technologie pohonů“, říká Martin Králíček, generální ředitel MG pro ČR.

 

MG4 XPOWER
Tento elektromobil dosahuje zrychlení na 100 km/h za pouhých 3,8 s. Je založený na nové platformě MSP. Využívá dva elektromotory, kdy ten přední disponuje výkonem 150 kW a ten zadní nabízí maximum 170 kW. Celkový systémový výkon tak je 320 kW (435 koní) a točivý moment dosahuje hodnoty 600 Nm. Při jízdě vůz používá zadní elektromotor, pokud to ale okolnosti vyžadují, ten přední se připojí během 200 milisekund. V rámci technických změn došlo u modelu MG4 XPower také k úpravě podvozku. U zadního elektromotoru se v případě značky MG vůbec poprvé objevuje elektronicky řízený diferenciál, který je součástí systému Dynamic Cornering Control System. Nově naladěné jsou také tlumiče a pružiny, posilovač řízení má ostřejší převod a tužší jsou rovněž stabilizátory. Celkově je podvozek oproti ostatním verzím tužší o 25% vpředu a o 10% vzadu. Stranou zájmu techniků nezůstaly ani brzdy. MG4 XPower má na obou nápravách ventilované disky o velikosti 345 mm. Z rychlosti 100 km/h vůz díky tomu zastaví na pouhých 33,9 m. Standardem jsou také pneumatiky Bridgestone Turanza nabízející prvotřídní trakci, ovšem bez zbytečně velkého valivého odporu. Novinka přichází na trh s černou kontrastní střechou a standardně dodávanými osmnáctipalcovými disky. Za nimi prosvítají jasně oranžové brzdiče a karoserie může být lakována speciálním odstínem Racing Green (GREEN EDITION), který je vyhrazen pouze pro nejrychlejší „čtyřku“ v nabídce. Interiéru dominují sportovně tvarovaná sedadla částečně čalouněná Alcantarou. Pedály jsou kovové a modré prošívání známé z běžných verzí MG4 je u varianty XPower červené. Navzdory sportovním vlastnostem ale zůstává MG4 XPower pořád praktickým a prostorným automobilem s velmi zajímavým dojezdem. Bez dobíjení zvládne necelých 400 km a díky možnosti dobíjet výkonem až 140 kW se nabije z deseti na osmdesát procent za 26 minut.„Zelený vůz“ nazvaný GREEN EDITION je tak VIP variantou, kterou české zastoupení značky MG uvádí za exkluzivní cenu 999 900 Kč. Počet kusů je limitovaný. XPOWER je v ČR v prodeji od 5. února 2024.

MG Metro 6R4
Značka MG na základech modelu MG4 XPower v létě představila koncept MG EX4. Londýnský designérský tým, který navrhl také roadster Cyberster, upravil vnější design tak s odkazem na slavný závodní speciál Metro 6R4. Tento model se objevil na závodních tratích v osmdesátých letech a v roce 2023 oslavil jubilejní čtyřicáté výročí. Výsledkem je elektrický závodní stroj, který se prohnal po trati v Goodwoodu.

 

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz