Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Mitsubishi Eclipse Cross: další z rodu crossoverů

Mitsubishi Eclipse Cross: další z rodu crossoverů

 
mitsubishi-0

pondělí, 20. března 2017

Značka Mitsubishi prochází a dále bude procházet změnami, souvisejícími se spojením s aliancí Renault-Nissan. Ještě před tímto krokem si ale připravila novinku, kterou poprvé předvedla na autosalonu v Ženevě. Vrací se s ní známý název Eclipse, ovšem s přídavkem Cross.

 

Nový Mitsubishi Eclipse Cross je globálním modelem značky, mířícím do stále populárnějšího segmentu kompaktních crossoverů. Nejdříve se objeví na evropských trzích, a to letos na podzim. Novinka doplní nabídku SUV a crossoverů značky, která na našem trhu sestává z modelů Outlander a ASX. Stejně jako ony, i Eclipse Cross dostává pohon všech kol, liší se však výraznějším designem nejen karoserie, ale také interiéru.

Oproti veleúspěšnému Nissanu Quashqai má nový Eclipse Cross o 24 mm delší rozvor a automobilka slibuje na danou kategorii nadstandardní vnitřní prostor. Jeho variabilita je ale standardní, tedy se zadním sedadlem děleným v poměru 60:40.  

Eclipse Cross je vybaven audio systémem Smartphone Link Display Audio, Touchpad ovládáním a Head Up displejem. Smartphone Link Display Audio podporuje Apple CarPlay. Řidič může využít Siri* nebo dotykovou obrazovku Smartphone Link Display Audio pro vyhledání trasy optimalizované s ohledem na dopravní situaci, volání nebo přijímání hovorů, přístup k textovým zprávám a poslech hudby. Smartphone Link Display Audio podporuje také Android Auto, která umožňuje hlasové ovládání Google Maps, Google Play, hudby a dalších aplikací.

Pohon zajistí jeden ze dvou zatím oznámených agregátů. Buď to může být nový přeplňovaný zážehový motor o objemu 1.5 litru s přímým vstřikováním, spolupracující s novou CVT převodovkou s osmistupňovým manuálním ovládáním, nebo turbodiesel o objemu 2.2 litru spolupracující s novou osmistupňovou automatickou převodovkou. Hnací síla se přenáší na všechna kola díky elektronicky řízenému systému pohonu všech kol. Systém kontroly dynamiky vozu Super All-Wheel Control disponuje funkcí aktivního stáčení vozidla kolem svislé osy.

Modelová nabídka Mitsubishi bude v následujících letech procházet výraznými změnami. Končí model Lancer, z našeho trhu záhy zmizí oblíbený velký offroad Pajero a postupně by se měla u Mitsubishi stále více prosazovat „alianční“ technika a technologie.    

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz