iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nová Fabia: úspěch v anketě What Car? i v crash testech

Nová Fabia: úspěch v anketě What Car? i v crash testech

 
skoda-0

pátek, 9. ledna 2015

Nová Fabia se krátce po svém uvedení na trh dočkala významného ocenění. V prestižní odborné anketě britského spotřebitelského magazínu What Car? a odnesla si titul Automobil roku 2015 (What Car? Car of the Year 2015). Vedle celkového vítězství se Fabia dočkala ocenění „Nejlepší malý automobil“ a Octavia získala titul „Nejlepší rodinný automobil“. Automobilem roku magazínu What Car? se Fabia stala již podruhé, poprvé se to podařilo první generaci v roce 2000.

 

„Celkové vítězství modelu Fabia nelze přičítat pouze tomu, že jde o vynikající malé auto, praktické, s dobrou výbavou a nízkými provozními náklady. Je třeba přihlédnout i ke konkurenci. Pokud si uvědomíte, jak silné konkurenty musela Fabia postupně porazit, aby zvítězila ve své třídě, zjistíte, že zkrátka musela vyhrát i celkově,“ vysvětluje šéfredaktor magazínu What Car? Jim Holder.

Odborný motoristický spotřebitelský magazín What Car? vychází od roku 1973 a v současnosti je největším a nejrespektovanějším motoristickým poradenským měsíčníkem a webem na britském trhu. Každoroční anketu Auto roku vyhlašuje What Car? již od roku 1978.

 

Nejlepší výsledky ze všech malých vozů

Dalším úspěchem nové Fabie jsou výsledky jejích nárazových testů konaných agenturou Euro NCAP. Fabia totiž získala nejvyšší počet bodů a navíc jako jediná z celkem čtrnácti testovaných malých vozů získala nejlepší možné hodnocení v podobě pěti hvězd.

 „S inovativními bezpečnostními systémy a rozsáhlým bezpečnostním paketem definuje náš nový model nová měřítka ve svém segmentu. A ocenění modelu Fabia nejbezpečnějším malým vozem v testech Euro NCAP to opět potvrzuje,“ komentuje výsledek Dr. Frank Welsch, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast technického vývoje.

Ve všech čtyřech hodnocených oblastech (ochrana dospělých členů posádky, ochrana dětí, bezpečnostní asistenční systémy a ochrana chodců) získala nová Fabia nejlepší možné hodnocení v podobě pěti hvězd. Zkušební komisaři oceňovali zejména stabilní strukturu kabiny. Maximálně možný počet bodů získal vůz za ochranu dětí ve věku do 18 měsíců. Velmi dobře byla hodnocena také bezpečnost tříletých dětí.

Nová Fabia se může také pochlubit bezpečnostními inovacemi, jako je volitelný Front Assistant s integrovanou nouzovou brzdou City. Tento systém pomocí radaru soustavně sleduje odstup od vozů jedoucích vpředu, a pokud jej vyhodnotí jako nedostatečný, zasáhne. Dále je nová Fabia poprvé vybavena multikolizní brzdou, která snižuje riziko následných kolizí po prvním nárazu. Poprvé je u Fabie k dispozici volitelný Driver Activity Assistant (identifikace únavy řidiče). 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz