iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nová Kia Carens od 399 980 Kč

Nová Kia Carens od 399 980 Kč

 
uloziste-old

pondělí, 22. dubna 2013

Kia uvádí na trh čtvrtou generaci svého kompaktního MPV s označením Carens. Oproti předchůdci je o něco menší, ale s prodlouženým rozvorem a optimalizovaným vnitřním prostorem. Technicky stojí nový Carens na základu modelu Cee´d.

 

Nový Carens je o 20 mm kratší, o 15 mm užší a o 40 mm nižší než předchozí generace. Jeho vnitřní prostor ale těží z prodlouženého rozvoru (+ 50 mm) posunu kabiny cestujících vpřed. Celková výška karoserie patří mezi nejnižší v daném segmentu, což dodává novému Carensu sportovnější vzhled.

Interiér Carensu může být až sedmimístný a opěradlo sedadla spolujezdce lze překlopit dopředu, aby bylo možné převážet předměty o délce až 2150 mm. Druhou řadu tvoří tři samostatně posuvná a sklopná sedadla a v případné třetí řadě jsou dvě sedadla, sklopná do podlahy zavazadlového prostoru. Ten poskytuje maximální objem až 1650 l v dvoumístné konfiguraci.

Všechny výbavové stupně Carensu jsou standardně vybaveny tempomatem a omezovačem rychlosti. Mezi další nabízené prvky výbavy patří elektrická parkovací brzda, inteligentní klíček se startovacím tlačítkem, audiosystém s šesti reproduktory a na přání dodávaným zesilovačem se subwooferem, osvětlení prostoru podél vozu ve vnějších zpětných zrcátkách a na přání dodávané velké elektricky ovládané panoramatické skleněné střešní okno.

Zákazníci mohou vybírat ze čtyř motorů, dvou zážehových a dvou vznětových, v rozpětí výkonů od 85 kW do 122 kW. Všechny motory jsou spojeny se šestistupňovou převodovkou. Nejvýkonnější vznětové a zážehové motory jsou na přání nabízeny také s automatickou převodovkou.

Nový Carens bude v prodeji od května a jeho základní cena činí 399 980 Kč s motorem 1.6 GDI. Ve výbavě základního provedení je mimo jiné osm airbagů, elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka a okna, LED světlomety pro denní svícení, přední světlomety s funkcí přisvěcování do zatáček, tempomat, audiosystém či klimatizace.

 
uloziste-olduloziste-olduloziste-olduloziste-olduloziste-olduloziste-old
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz