iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nová Škoda Kamiq: kufr jako Fabia Combi, místa vzadu jako ve Scale nebo Octavii!

Nová Škoda Kamiq: kufr jako Fabia Combi, místa vzadu jako ve Scale nebo Octavii!

 
kamiq

čtvrtek, 7. února 2019

Škoda opět poodhalila svou druhou novinku naservírovanou v krátkém odstupu od představení modelu Scala. Na nově uvolněné fotografii je vidět, jak bude vypadat interiér modelu Kamiq.

 

Interiér Kamiqu sází podle slov automobilky na ergonomii a emoce, plus na nabídku prostoru v této kategorii nadstandardní. Mezi nadstandardní prvky se v tomto segmentu zařadí i virtuální přístrojový štít s úhlopříčkou 10,25 palce (u Scaly je udáváno 10,24 palce), který bude k dispozici v rámci příplatkové výbavy. Nabídne samozřejmě i personalizaci vzhledu a layoutu zobrazovaných informací. Podobně jako u Scaly se také tady objeví plastové díly s měkčeným povrchem v novém dezénu napodobujícím krystalickou strukturu. Škodovka přidává v oblasti vnímané kvality také u čalounění, které si bude možno za příplatek objednat také z mikrovlákna Suedia. Příjemnou součástí příplatkové výbavy bude třeba vyhřívaní čelního skla, zadních sedadel a volantu.

Nový Kamiq bude mít rozvor 2651 mm, prostor před koleny cestujících na zadních sedadlech ve standardizované poloze předních sedadel je 73 mm. To je stejná hodnota, jakou Škodovka udává u nové Scaly a také u stávající Octavie. Kamiq tedy rozhodně nebude auto, ve kterém si běžně rostlý dospělý cestující na zadních sedadlech otlačí kolena. Také zavazadlový prostor o základním objemu 400 l a maximu 1395 l nabídne víc než řada hatchbacků nižší střední třídy.

V souvislosti s Kamiqem se spekuluje také o budoucnosti Fabie Combi, kterou by měl podle těchto spekulací de facto v nabídce nahradit. Z hlediska základního objemu to sice o 130 l nezvládne (Fabia Combi má v základu objem zavazadelníku 530 l), zato maximální objem je s Fabií Combi na litr shodný! Fabii Combi lze ovšem pořídit za ceny od 293 900 Kč. V případě Kamiqu však ceny pod hranicí 300 000 Kč asi čekat nelze. Vždyť o něco větší Karoq začíná na 489 900 Kč. A pokud opravdu k vyřazení Fabie Combi z nabídky dojde, pak se budou muset firmy při hledání cenově výhodného vozu s co největším zavazadelníkem poohlédnout někde jinde. Vzhledem k tomu, že již najisto končí verze kombi u modelu Renault Clio, bude řešením některý z modelů nižší střední třídy. Ovšem nová generace Fabie je zatím relativně daleko (pravděpodobně 2021, rok po nové Octavii) a tyto malé kombíky tedy hned tak trhu nezmizí. 

Při hledání výhodného vozu je navíc tak jako tak dobré orientovat se spíše podle TCO než nabídkové ceny. Ostatně, tímto tématem bude provázet čtenáře i celoroční seriál magazínu FLEET firemní automobily. První vydání vyjde 19. března.      

 

 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2019 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz