iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nové SUV pro Škodu i SEAT bude vznikat v Kvasinách (aktualizováno)

Nové SUV pro Škodu i SEAT bude vznikat v Kvasinách (aktualizováno)

 
skoda-0

středa, 12. března 2014

Nová modelová řada automobilky Škoda dostává reálné obrysy. Bude jí SUV model větší než stávající Yeti a dnes bylo oznámeno, kde budou auta vznikat: jeho výroba byla svěřena závodu v Kvasinách. Oficiálně by měla automobilka Volkswagen AG toto rozhodnutí oznámit v pátek.

 

Závod v Kvasinách dostal přednost před španělským závodem v Martorellu především z důvodu nižších výrobních nákladů. Rozhodování pouze mezi Kvasinami a Martorellem bylo logické – obě automobilky budou nabízet technicky shodné SUV pod svou značkou, lišit se budou pouze v designérských detailech. SEAT tak bude odebírat z výrobních závodů Škody již svůj druhý model, neboť již nyní pro Španěly vyrábí Toledo, sesterský model Rapidu.

Nové SUV velikostní kategorie Volkswagenu Touareg má zatím u Škody pracovní název Snowman, oficiální název znám není. SEAT již podobu svého nového SUV naznačil v roce 2011 konceptem IBX (na doprovodném snímku), Škoda zatím na toto téma žádnou studii neuveřejnila. Na rozdíl od Touaregu bude nový model postaven na ekonomičtější a modernější modulární platformě MQB, kterou již využívají modely Octavia, Leon, Golf či A3.

Uvedením SUV segmentu D se jen potvrdí slova šéfa Škodovky Wilfrieda Wahlanda, který na autosalonu v Ženevě sdělil, že se značka vydá směrem vyšší prestiže. Rozhodnutí o upmarketingu Škody souvisí s tvrdou konkurencí v budgetovém segmentu, do kterého byla Škoda před několika lety nasměrována, a jehož výsledkem je model Rapid. Nový, „prémiovější“ styl naznačila koneckonců i výrazná studie Vision C, která je podle mnohých předobrazem budoucí generace modelu Superb, respektive jedné z jeho karosářských verzí. 

Výroba nového SUV segmentu D pro Škodu bude zahájena na podzim 2015, výroba pro SEAT by měla následovat s několikatýdenním odstupem. V Kvasinách se zatím vyrábějí modely Superb, Roomster a Yeti, zatím jediný SUV model Škodovky.      
 

Napsal: ifleet

 
skoda-0
 
 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2020 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz