iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nový Peugeot Partner: s řadou inovací

Nový Peugeot Partner: s řadou inovací

 
partner-2018

úterý, 26. června 2018

Osobní verzi, model Rifter, již Peugeot představil, nyní přišel čas na užitkové provedení s tradičním názvem Partner. Nová generace tohoto modelu bude k dispozici ve verzi Grip nebo Asphalt, přičemž první je optimalizována spíše pro tvrdší službu s občasnou jízdou mimo silnice. Jako první užitkový model Peugeotu dostává nový Partner interiér i-Cockpit.

 

Nový Peugeot Partner využívá upravenou platformu EMP2, která umožnila krátké převisy a zaručuje malý poloměr otáčení pro snadnější manévrování. Pro otočení vozu tedy u verze L1 stačí 10,82 m a u delší verze L2 11,43 m. Hodnota užitečného zatížení se pohybuje od 650 kg do 1000 kg, a to jak u verze L1, tak u verze L2. To jsou v rámci kategorie špičkové hodnoty. Nový Partner je navíc vybaven ukazatelem přetížení. Hmotnost nákladu je automaticky zvážena při nastartování vozu, přičemž je možné také vážení u stojícího vozu pomocí příslušného ovladače v nákladovém prostoru. Jakmile náklad vozu dosáhne 90% hranici povolené hmotnosti, rozsvítí se na ovladači bílá LED žárovka. Přesáhne-li tuto hranici, rozsvítí se žlutá LED žárovka a zároveň se na palubní desce objeví vizuální výstraha. Upozorněním na přetížení vozu systém tak řidiče varuje před zhoršením jízdních vlastností a rizikem takové jízdy.

 

Nákladový prostor

Rozměry vozu s délkou 4,40 m u verze L1 garantují délku ložné plochy 1,81 m, což umožňuje naložit dvě europalety. Objem nákladového prostoru je 3,30 m3 až 3,80 m3 podle zvolené verze. U provedení L2, dlouhého 4,75 m (+ 35 cm) je pak délka ložné plochy 2,16 m a objem nákladového prostoru 3,90 m3 až 4,40 m3.

Pro bezpečné upevnění nákladu je v základní sériové výbavě k dispozici šest úchytných ok, čtyři další mohou být volitelně přidány do poloviční výšky nákladového prostoru. Nákladový prostor je osvětlen šesti LED žárovkami a je v něm také elektrická 12V zásuvka. Přístup je zajištěn bočními posuvnými dveřmi (volitelně), úplné otevření nákladového prostoru je možné zadními dvoukřídlovými dveřmi (2/3–1/3, volitelně výklopné dveře). Pro přepravu dlouhého nákladu lze využít výklopný střešní otvor tzv. girafon.

 

Flexibilita interiéru

Podle zvolené verze může být nový Peugeot Partner vybaven nastavitelnou lavicí Multiflex umožňující několikeré nastavení vnitřního prostoru. Dopředu se mohou posadit tři osoby. To umožňuje převážet osoby i pracovní nástroje a optimalizovat přitom počet cest. Díky absenci manuální ruční brzdy mohlo být prostřední sedadlo rozšířeno. Také je možno navýšit objem nákladového prostoru o 400 l a ložnou plochu prodloužit až na 3 m ve verzi L1 a na 3,35 m u verze L2, díky sklopnému postrannímu sedadlu pro spolujezdce. V tomto případě mohou jet ve vozidle dvě osoby. Sedák postranního sedadla jde také sklopit, což umožňuje přepravovat na tomto místě vysoký náklad.

Z vozu je možné vytvořit i mobilní kancelář díky podložce na psaní zabudované do sklopného opěradla prostředního sedadla. Podložku lze natočit jak na řidiče, tak na spolujezdce.

Pod sedákem prostředního sedadla se nachází úložný prostor uzamykatelný visacím zámkem.

Úložné prostory pojmou celkově až 113 l a byly navržené pro všestranné využití. Nacházejí se na dosah ruky a jsou rozmístěné po celé kabině: dolní přihrádka spolujezdce, zavazadlový prostor, úložný prostor nad hlavou řidiče a spolujezdců a horní přihrádka spolujezdce. Horní přihrádka spolujezdce zaujímá místo airbagu typu „bag in roof“ a může pojmout počítač s displejem 15", nebo je možné ji využít jako chladicí prostor. Otvor pro kabel umožňuje počítač nabíjet přímo v úložném prostoru.

 

Pro snadné manévrování

Inovativní systém Surround Rear Vision řidiči umožňuje sledovat, co se děje kolem jeho vozu díky vybavení dvěma kamerami. Jedna je umístěna ve stojce vnějšího zpětného zrcátka u spolujezdce a druhá v horní části zadních dvoukřídlových dveří. Kamery zajišťují boční pohled na stranu spolujezdce a hlídání mrtvého úhlu a také pohled na okolí za vozem pro snazší manévrování ve skladech, a staveništích s mnoha překážkami, nebo v městském prostředí. Záběry kamer jsou promítány na displej nacházející se na místě vnitřního zpětného zrcátka.

 

Technologie jako u osobního vozu

Seznam technologických prvků výbavy je na užitkový automobil úctyhodný a v podstatě se vyrovná tomu, co nabízí Peugeot pro SUV 3008. K dispozici je plejáda asistenčních, bezpečnostních a komfortních systémů.

 • Elektrická parkovací brzda - Díky ní se uvolnil prostor pro přihrádku nebo rozšíření sedadla ve verzi se třemi místy v první řadě. 
 • Adaptivní tempomat - Udržuje nastavenou rychlost a upravuje vzdálenost od vozu jedoucího vpředu. U automatické osmistupňové převodovky dokáže vůz i zcela zastavit.
 • Rozšířený systém rozpoznávání dopravního značení - Zobrazuje dopravní značky a maximální povolenou rychlost doporučuje jako hodnotu pro omezovač rychlosti / tempomat.
 • Aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu - Upravuje v případě nepozornosti řidiče dráhu vozu.
 • Systém sledování bdělosti řidiče - Prostřednictvím kamery sleduje chování řidiče a analyzuje pohyby volantu. Pokud systém zjistí pokles pozornosti řidiče, upozorní ho zvukovým a vizuálním signálem.
 • Kontrola stability přívěsu - Stabilizuje oscilační pohyby přívěsu a v případě potřeby vůz zpomalí.
 • Automatické přepínání dálkových světel na potkávací a naopak.
 • Couvací kamera „Visiopark 180°“ - Přenáší na displej okolí za vozem v úhlu 180°, s možností klasického zobrazení 180° (ptačí perspektiva) nebo „zoom“ s přiblížením překážky.
 • Hlídání mrtvého úhlu s výstražnou kontrolkou ve vnějších zpětných zrcátkách.
 • Hands-free přístup a startování vozu.

Konektivitu zajišťuje velký barevný dotykový displej o úhlopříčce 8". Displej je natočený na řidiče a umístěný na dosah jeho ruky. Jeho součástí jsou dva porty USB, jack konektor, připojení Bluetooth a bezdrátová nabíječka na chytrý telefon. Systém doplňuje funkce Mirror Screen, kompatibilní s protokoly Mirror Link, Apple Carplay a Android Auto.

3D on-line navigace je propojena s hlasovým ovládáním a umožňuje jednoduché a intuitivní vyhledávání bodů zájmu. Zohledňuje provoz v reálném čase (TomTom Trafic). Nabízí zobrazení parkovišť, čerpacích stanic a informací o počasí v daném místě.

 

Snazší fleet management

Pro správce vozového parku, kteří usilují o efektivnější a optimální využití vozů, jsou k dispozici tři speciální funkce:

 • Connect Fleet Management nabízí sledování najetých kilometrů podle toho, kdy byl vůz používán, přesné vyhodnocení spotřeby a souvisejících nákladů nebo sledování údržbových cyklů v reálném čase.
 • Eco-drive Pack přidává analýzu řízení a personalizovaná doporučení pro řidiče.
 • Tracking Pack nabízí geolokalizaci vozu v reálném čase, sledování projetých tras a míst, kde a na jak dlouho vůz zastavil. Je možné si nastavit zónu, kterou by vůz neměl opustit, a obdržet upozornění, pokud by k opuštění vymezené oblasti došlo.

 

Pro efektivní pohon

Motory připravené pro nový Partner splňují nejnovější normu Euro 6.c (Euro 6.2) a již nyní jsou připraveny vyhovět nadcházejícímu homologačnímu cyklu WLTP.

Nabídku benzinových motorů 1.2 PureTech tvoří:

 • PureTech 130 k S&S s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8 (k dispozici v roce 2019);
 • PureTech 110 k S&S s šestistupňovou manuální převodovkou.

Motory PureTech jsou opatřeny filtrem Gasoline Particulate Filter pro snížení emisí pevných částic.

Nabídka dieselových motorů zahrnuje tři varianty:

 • BlueHDi 130 k S&S s šestistupňovou manuální převodovkou nebo s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8;
 • BlueHDi 100 k S&S s pětistupňovou manuální převodovkou;
 • BlueHDi 75 k s pětistupňovou manuální převodovkou.

Všechny dieselové motory jsou vybaveny filtrem pevných částic (FAP) a systémem selektivní katalytické redukce (SCR). Tato technologie umožňuje snížit emise již při nastartování vozu a bez nutnosti přidání aditiva pro FAP.

 

Sourozenci Grip a Asphalt

Jak bylo uvedeno, nový Partner bude k dispozici ve dvou provedeních. Verze Grip je přizpůsobena pro jízdu do těžko přístupných míst s potřebou převážet těžký, dlouhý a znečištěný či znečišťující náklad a k tomu tři osoby. Tato verze nabízí:

 • zvýšenou střední výšku
 • velká kola s pneumatikami Mud & Snow
 • Advanced Grip Control
 • tři sedadla vpředu
 • podlahu nákladového prostoru potaženou ochrannou umělohmotnou vrstvou
 • užitečné zatížení 1 000 kg
 • lepší osvětlení nákladového prostoru
 • rezervní kolo

 

Verze Asphalt je určena pro ty, kdo upřednostní komfort. Ve výbavě této verze najdou:

 • lepší zvukovou izolaci interiéru
 • pohodlná sedadla
 • Surround Rear Vision
 • elektrickou parkovací brzdu
 • on-line rádio s dotykovým displejem 8"
 • tempomat a omezovač rychlosti
 • senzory deště a světla
 • manuální klimatizaci

 

V budoucnu se k projektu Peugeot Partner připojí celá řada společností zajišťujících přestavby vozů pro různé účely. V nabídce by se tak měl objevit například pick-up, speciál pro doručování zásilek nebo verze s pohonem všech kol (Dangel).

Nový Peugeot Partner bude uveden na trh v listopadu 2018.

 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2019 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz