iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » První toyota s motorem BMW: Verso 1.6 D-4D

První toyota s motorem BMW: Verso 1.6 D-4D

 
toyota-0

úterý, 3. prosince 2013

Dva roky po uzavření dohody s BMW Group o dodávkách vznětových motorů se Verso v provedení 1.6 D-4D stane prvním modelem značky Toyota, pod jehož kapotou bude pracovat motor od BMW Group.

 

Příchodem motoru 1.6 D-4D o výkonu 82 kW se paleta motorizací nabízených pro Toyotu Verso rozšiřuje. Nyní zahrnuje na našem trhu tři vznětové a dvě zážehové jednotky.

Didier Leroy, Senior Managing Officer společnosti Toyota Motor Corporation (TMC), prezident a CEO společnosti Toyota Motor Europe (TME), k uvedení nového motoru s původem od BMW řekl: „V Toyotě jsme toho názoru, že řešení otázek ochrany životního prostředí v našem odvětví bude vyžadovat několik různých přístupů. Hybridní pohon je základem naší strategie na cestě k trvale udržitelné mobilitě, ale v Evropě vnímáme také význam čistých vznětových motorů. Díky spolupráci s předním zástupcem odvětví jako je BMW Group budeme moci využít úspor z rozsahu, abychom snížili náklady na vývoj a zkrátili vývojový cyklus produktů.“


Vývoje Toyoty Verso 1.6 D-4D se ujalo technické centrum TME v Belgii, které se postaralo o hladkou spolupráci motoru s převodovým ústrojím od Toyoty i s elektronikou vozidla. Bylo potřeba nově vyvinout několik komponentů, např. zavěšení motoru, dvouhmotový setrvačník, novou skříň převodovky i ozubené převody a rovněž systém Stop-and-Start s cílem dále zvýšit účinnost a snížit hladinu emisí. Výroba Toyoty Verso 1,6 D-4D bude zahájena v lednu 2014 v tureckém závodu Toyota Motor Manufacturing v Adapazari. Ten je současně jediným místem, kde se Toyota Verso vyrábí (společně s modelem Corolla poslední generace).
 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz