iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Renault na 9. místě v prodeji nových osobních a užitkových vozů

Renault na 9. místě v prodeji nových osobních a užitkových vozů

 

pátek, 13. října 2023

(TZ: Renault)Po osmi měsících roku 2023 značka Renault zvýšila svůj podíl na českém trhu a je na devátém místě mezi automobilovými značkami v České republice s celkem 4 957 prodanými vozy a 3% podílem na trhu.

 
  • Prodej osobních vozů Renault roste (o 19 %).
  • Na trhu užitkových vozů Renault zaujímá již třetím rokem v řadě první místo s počtem 2 141 registrovaných vozidel.
  • Na podzim obohatí stávající nabídku dva nové modely: Nový Espace E-Tech full hybrid a Austra E-Tech full hybrid.

Renault Megane E-Tech 100% elektrický: v letošním roce bylo registrováno 55 kusů. Nabídka elektrických vozů Renault bude do konce roku 2023 obohacena dalšími modely, a to Renault Scenic E-Tech 100% elektrický (s dojezdem až 620 km) a Renault Kangoo E-Tech 100% elektrický.

Modely Clio a Captur jsou nejoblíbenějšími osobními vozy v nabídce značky. Oblíbili si je zejména individuální zákazníci. U modelu Captur je to více než polovina kupujících tohoto modelu. Oblibě u zákazníků se těší i hybridní a plug-in hybridní motorizace s technologií E-Tech. Od začátku roku do konce srpna dosáhl Renault Captur v segmentu malých SUV počtu 670registrovaných vozů. Model Clio se umístil v segmentu B na 6.místě s celkovými 814 prodanými vozy. Na přelomu srpna a září též došlo k uvedení nové fáze modelu Clio, kde již registrujeme desítky klientských objednávek.

Renault Austral, registruje 195 prodaných vozů. Nabídka tohoto modelu byla však v těchto dnech obohacena o zcela novou hybridní motorizaci.

Dalším vozem v segmentu C-SUV je model Renault Arkana, kterého se do konce srpna prodalo celkem 390 kusů. Každé třetí vozidlo bylo v hybridní motorizace E-Tech, což poukazuje na rostoucí tendenci a zájem o hybridní vozy v České republice.

Renault obhájil první místo v segmentu lehkých užitkových vozidel, s nejvyšším počtem registrovaných modelů – dominuje Renault Master v segmentu velkých dodávek, zatímco druhé místo v segmentu středních dodávek obsadil Renault Trafic. Na třetím místě jsou malé dodávky Renault Express Van a Renault Kangoo Van. Model Master si udržuje důvěru zákazníků lehkých užitkových vozidel, od ledna do srpna byl tento model prodán 1 255 zákazníků. Letos zaznamenal růst o 25 % oproti minulému roku. V segmentu malých dodávek zaznamenal nárůst prodejů Renault Express Van, a to o 7 % oproti loňskému roku, čímž obsadil vynikající čtvrté místo ve svém segmentu. Od ledna do srpna letošního roku si tento model našel již 381 zákazníků. Díky nově zavedené atraktivní cenové relaci tohoto modelu (již od 369 000 CZK bez DPH) Renault doufá, že do konce roku bude mít na trhu ještě lepší pozici. Renault také potvrdil svou silnou pozici na trhu přestaveb. Za prvních osm měsíců letošního roku prodal 379 vozů, z toho nejvíce Renault Master na podvozku s kabinou.
Podíl značky v tomto subsegmentu činil od ledna do srpna 25 %.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz