Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Škoda Auto generálním partnerem Roku nových technologií 2022

Škoda Auto generálním partnerem Roku nových technologií 2022

 

pátek, 16. září 2022

(TZ: Škoda Auto) Škoda Auto a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) pokračují v úspěšné spolupráci zahájené již v roce 2018. Letos se automobilka bude jako generální partner podílet zejména na projektu Rok nových technologií 2022. Současná ekonomická situace je nejen výzvou, ale také příležitostí pro transformaci a cílem spolupráce je proto zvyšovat technologickou úroveň a připravenost firem na práci s moderními inovativními technologiemi.

 

V rámci partnerství přinese projekt v následujícím roce řadu průzkumů souvisejících s vysoce aktuálními tématy ve spojení s využíváním technologií ve firmách. Zabývat se budou tématy od robotizace, automatizace a digitalizace až po aktuální trendy a směřování v udržitelnosti a cirkulární ekonomice. Tato témata jsou zároveň jednotlivými moduly projektu pro letošní rok. Výsledky průzkumů poslouží pro přípravu odborných materiálů pro firmy i pro medializaci témat, která jsou pro české podnikatele a firmy klíčová. AMSP ČR chce jejich prostřednictvím malým a středním podnikům pomoci při adaptaci na neustále se měnící trh a ukázat nové příležitosti rozvoje. „Ve Škoda Auto tvoříme budoucnost již více než 125 let. Implementace a práce s moderními technologiemi i kontinuální zavádění inovací do všech našich produktů nás každý den posouvá dál. Našemu odvětví dnes vládne přesun k elektromobilitě a my do ní v příštích pěti letech chceme investovat dalších téměř 5,6 miliardy eur. Díky partnerství s AMSP ČR můžeme naše know-how a rozsáhlé zkušenosti s inovacemi, zaváděním nových technologií či digitalizací předávat dál jiným českým firmám. Jsou to právě technologie, které naši ekonomiku posunou do moderní doby,“ říká Miroslav Holan, vedoucí Rozvoje obchodní sítě Škoda AutoČR.

Spolupráce s asociací ale nekončí jen u průzkumů. Škoda Auto v rámci projektu vystoupí na konferencích k digitalizaci a k cirkulární ekonomice a bude se podílet také na webinářích a edukativních videích připravovaných letos na podzim. V rámci spolupráce navíc automobilka, která je lídrem v zavádění elektromobility v automobilovém průmyslu, poskytla AMSP ČR plně elektrický vůz Škoda ENYAQ iV s dojezdem přesahujícím 500 km. AMSP ČR a Škoda Auto spolupracují již od roku 2018 a letošní projekt navazuje na loňský Rok nových příležitostí 2021, který byl zaměřen zejména na komunikaci se zákazníky, marketing a alternativní formy práce. AMSP ČR funguje již od roku 2001 a od té doby reprezentuje nejširší podnikatelský segment v ČR. Je podpůrným místem zejména pro novou legislativu, exportní politiku, výzkum, vývoj a inovace, financování, daně, sociální politiku, dotace a vzdělávání. „Škoda Auto je lídr českého trhu a my si spolupráce velmi vážíme. Můžeme tak přenášet nejnovější trendy a poznatky z oblasti nových technologií, ale také udržitelnosti směrem k menším podnikům. Díky poskytnutí vozu Škoda ENYAQ iV také můžeme jít našim členům příkladem v tématu elektromobility a snižování emisí. A to není vše - v rámci partnerství máme v plánu řadu dalších zajímavých témat pro naše členy“, uvádí Eva Svobodová, členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz