iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Škoda Karoq odhaluje detaily

Škoda Karoq odhaluje detaily

 
karoq

pátek, 12. května 2017

Škoda je již oběma nohama v procesu své SUV ofenzívy. Tou druhou nohou se totiž zanedlouho stane model Karoq - nástupce Yettiho čeká světová premiéra. Menší „bratr“ Kodiaqa poodhaluje automobilka v duchu svých tradic postupně po detailech.

 

První záběry odmaskovaného produkčního provedení vozu, který se pustí do souboje se zavedenými zástupci segmentu, odhalují vedle ze tmy vystupující přídě především tvar předních i zadních světel a detaily interiéru. Podle nejmenovaného zástupce automobilky, se kterým jsme před nedávnem hovořili, působí Karoq vyváženějším dojmem než Kodiaq a celkově u něj aktuální styl designu Škody funguje výrazně lépe. I když je tedy menším bratříčkem, mohl by být pro řadu zákazníků atraktivnější. Navíc i zde čeká na majitele nadprůměrná nabídka zavazadlového prostoru, v případě příplatkové výbavy VaioFlex i s možností podélného posuvu nebo vyjmutí zadních sedadel a tím i zvětšením objemu pro náklad až na 1810 l (psali jsme zde). To je hodnota vlastní vozům SUV o jednu až dvě velikostní kategorie výše.    

Design přídě charakterizuje sama automobilka jako „trojrozměrný“. Mřížka chladiče s dvojitými vertikálními lamelami je orámovaná chromovanou lištou a má lichoběžníkový tvar, typický pro vozy Škoda. A vzhled světlometů našel podle automobilky inspiraci v umění českých sklářů. „Krystalické“ tvary jsou patrné zejména na dělených zadních skupinových svítilnách, jejichž vnitřní část je integrovaná do výklopné zádě. Zadní svítilny využívají světelné diody pro koncová, brzdová a mlhová světla.

S délkou 4382 mm míří Karoq přesně do segmentu SUV C, zatímco Kodiaq je již spíše modelem SUV D. V interiéru podle automobilky na zákazníky čeká zcela nově koncipovaná přístrojová deska, horizontálně rozdělená dekoračními prvky na mohutnější horní a menší spodní část. Čtyři velké výdechy ventilace jsou orientované vertikálně, dva z nich bezprostředně sousedí s vysoko v zorném poli umístěným velkoplošným kapacitním dotykovým displejem ve skleněném designu. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2018 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz