iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Škoda ukázala facelift Fabie. Přišla o diesely

Škoda ukázala facelift Fabie. Přišla o diesely

 
fabia-2018

čtvrtek, 8. února 2018

Automobilku Škoda letos čeká po velmi rušných dvou letech, ve kterých uvedla na trh zcela nové modelové „Q“ řady Kodiaq a Karoq, o něco hubenější období. V letošním roce se dočkáme především modernizací stávajících modelů a představení dalšího konceptu. Značka se mezitím připravuje na uvedení svých prvních elektrifikovaných vozů, éru „eškodovek odstartuje již příští rok plug-in verze Superbu, pak přijde na řadu stoprocentní elektromobil. Na nadcházejícím autosalonu v Ženevě však ukážou mladoboleslavští něco jednoduššího: modernizovanou Fabii, která se na trh dostane na sklonku léta.

 

Fabia dostala přepracovanou příď i úpravy na zádi, pod kryty předních i zadních světel se nastěhuje LED technika. Z nabídky mizí diesel 1.4 TDI v obou dosud nabízených verzích, což není pro některé firemní zákazníky dobrá zpráva. Napříště už si budete moci vybrat, abychom parafrázovali Henryho Forda, jakýkoli motor, pokud budete chtít litrový tříválec... Dobrou zprávou je množnost volit i nadále ze čtyř výkonových verzí, tedy 44 kW a 55 kW pro nepřeplňované agregáty MPI a 70 kW respektive 81 kW pro přeplňované agregáty TSI. Oba přeplňované agregáty ovšem dostaly filtr pevných částic a verzi 81 kW bude možno volit se sedmistupňovým dvouspojkovým automatem DSG. Změny postihují také interiér, kde designéři pozměnili vzhled některých dekorací a navrhli nové vzory dvoubarevného čalounění a nabídka nového designu kol o průměru až 18 palců.

Fabia dostává také možnost instalace některých asistenčních systémů, které dosud postrádala. Například hlídání „mrtvého “úhlu (Blind Spot Detection) nebo monitoring prostoru za vozidlem Rear Traffic Alert. Další nově dostupnou funkcí je Light Assist, tedy automatické přepínání dálkových a potkávacích světel. Infotainment Swing dostal větší 6,5palcový displej, díky němuž lze lépe využívat mobilní online služby Škoda Connect.

Fabia v tomto provedení vydrží v nabídce Škody ještě tři sezóny, než ji nahradí nová generace. Ta by podle předběžných a neoficiálních informací měla přijít o provedení kombi, ovšem v té době by již měl být v nabídce kompaktní crossover, který by měl kombi alespoň do určité míry nahradit. Ten bude na trh uveden již příští rok. Jeho předobrazem je studie Vision X, kterou Škoda v Ženevě odhalí taktéž.

 
fabia-2018fabia-2018fabia-2018fabia-2018
 
 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2018 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz