iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Světová premiéra nového modelu Kodiaq

Světová premiéra nového modelu Kodiaq

 

pátek, 6. října 2023

(TZ:Škoda Auto) Ve středu 4.10. 2023 byla slavnostně představena druhá generace modelu Kodiaq v Berlíně v unikátních podzemních prostorech Bahnhof Postdamer Platz. Nový model bude navazovat nejen na úspěch svého předchůdce, ale i dalších SUV značky Škoda. Na celkové produkci vozu SUV Škoda se Kodiaq podílí více než čtvrtinou a je tak doposud nejpopulárnějším SUV značky. Nedávno Škoda oslavila tři miliony vyrobených SUV, kde právě jubilejním kusem se stal Kodiaq.

 

Zcela nový Kodiaq je vybaven pěti pohonnými jednotkami s výkonem od 110kW do 150 kW, zahrnuje také plug-in hybridní verzi s maximálním systémový výkonem 150 kW, přičemž tento model je k dispozici poprvé a má dojezd více než 100 km. Oba motory se pojí s pohonem všech kol. Svou premiéru mají rovněž nejnovější generace Matrix-LED předních světlometů a adaptivního podvozku DCC. Škoda Auto zahájila velkou modelovou ofenzivu v tomto segmentu právě tímto úspěšným SUV, které od roku 2016 získalo více než 40 mezinárodních ocenění. Doposud bylo vyrobeno 841 900 kusů modelu Kodiaq, který našel odbytiště v 60 zemích po celém světě.

Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto, říká: „Naše zcela nové vlajkové SUV má vše potřebné pro to, aby bylo důstojným nástupcem v modelové řadě Škoda Kodiaq. Vlastnosti vozů Škoda, které naši zákazníci oceňují, posouvá nový Kodiaq na vyšší úroveň: nabízí více prostoru, více výbavy a funkcí a vyšší úspornost.“

Robustní vzhled a lepší aerodynamika
Druhá generace modelu Kodiaq má originálně tvarovanou kapotu, kterou zdobí nové logo Škoda vyvedené v odstínu Dark Chrome. Na ní navazuje rámeček šestihranné masky chladiče. Protažená linie střechy, která se směrem k zádi mírně svažuje, byla aerodynamicky vylepšena.

Nový model se dodává ve verzích Selection a Sportline s možností výběru velkých kol z lehké slitiny o průměru 17“ až 20“. Základní verze je dodávána se 17“ stříbrnými koly z lehké slitiny. V nabídce je pestrá paleta barev zahrnující dva nemetalické odstíny a sedm metalických barev, včetně nové metalické barvy zlatá Bronx. Výroba a prodej druhé generace modelu Kodiaq by měly začít v lednu příštího roku.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz