iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Toyota představuje modernizovaný Land Cruiser

Toyota představuje modernizovaný Land Cruiser

 
toyota-0

středa, 23. října 2013

Toyota uvádí na český trh modernizovanou verzi modelu Land Cruiser. I v novém provedení zůstává základní koncepce vozu zachována, což znamená, že Land Cruiser zůstává i nadále plnokrevným off-roadem schopným zdolat i velmi náročný terén.

 

Modernizace se kromě výraznějšího designu zejména přední části dotkla také podvozku vozu a pohonu všech kol. Díky přepracování standardního zavěšení kol i elektronicky řízeného systému KDSS (kineticko-dynamický systém zavěšení) se zlepšila ovladatelnost vozu na silnici i úroveň jízdního pohodlí. Modernizací prošel vznětový motor 3,0 l, jenž nyní splňuje emisní normu EURO 5+. Vylepšení se dotkla i bezpečnosti s výstražným systémem RCTA (Rear Cross Traffic Alert) upozorňujícím na vozidla během couvání.

V interiéru má modernizovaný Land Cruiser nový společný panel spínačů na středové konzole pro intuitivnější ovládání všech systémů vozu pro jízdu v terénu. Nový barevný multifunkční displej TFT o úhlopříčce 4,2 palce zobrazuje nově také  úhel náklonu či funkci řízení trakce jednotlivých kol a uzávěrky diferenciálu.

Výbavy
Modernizovaná verze Land Cruiseru je na českém trhu k dispozici ve stupních výbavy Power, Active a Style. V základní výbavě Power je Land Cruiser vybaven mimo jiné automatickou klimatizací, systémem Smart Entry & Start, rozhraním Bluetooth hands-free nebo audiosoustavou CD/USB/Aux-in se šesti reproduktory. Výbava Active přidává 17“ litá kola, nový multimediální systém Toyota Touch 2, parkovací kameru, LED světlomety včetně světel denního svícení, tempomat nebo parkovací senzory. Nejvyšší stupeň výbavy Style, charakterizují například 18“ litá kola, kožená sedadla, špičkový audiosystém JBL se 14 reproduktory, nový multimediální systém Toyota Touch 2 s navigací v českém jazyce, podvozkové systémy KDDS+AHC+AVS, uzávěrku zadního diferenciálu, inovovaný systém pro jízdu v terénu Crowl Control, adaptivní tempomat či přednárazový bezpečnostní systém (PCS).   
Pro výbavy Active a Style jsou ke zvýšení míry individualizace nabízeny pakety, které jsou orientovány na dvě základní cílové skupiny – příznivce off road jízdy a rodinu s dětmi. Cenové zvýhodnění nabízených paketů je až 50 %.    

Ceny
Základní cena modernizovaného modelu Land Cruiser zůstala zachována jako u dosavadního provedení, tedy 1 009 900 Kč za třídveřovou verzi a 1 079 900 Kč za pětidveřovou verzi (v obou případech motor 3.0 D-4D M/T ve výbavě Power). Pětidveřová verze 3.0 D-4D A/T ve výbavě Active s paketem Off Road stojí 1 399 000 Kč a stejná verze tohoto modelu vybavená pakety Comfort, Connect a Family (s 50% cenovým zvýhodněním) je nabízena za cenu 1 379 900 Kč (všechny ceny uvedeny s DPH).

Napsal: redakce

 
toyota-0
 
 
 
 

Související články

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz