iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Z Ioniqu se stává značka pro elektromobily od Hyundaie

Z Ioniqu se stává značka pro elektromobily od Hyundaie

 
hyundai-0

úterý, 18. srpna 2020

Hyundai je další automobilkou, která se rozhodla nabízet své vozy pod samostatnou značkou. Využila přitom jméno svého modelu Ioniq. Během čtyř let pod ní představí tři nové elektrické modely.

 

Hyundai použil označení Ioniq poprvé při oznámení programu „Project IONIQ“, což je dlouhodobý výzkumný a vývojový projekt zaměřený na ekologickou mobilitu. Z tohoto projektu vzešlo v roce 2016 vozidlo se stejným označením a jako první model na světě nabídlo výběr tří různých elektrifikovaných pohonů (full hybrid, plug-in hybrid a elektromobil). Nyní uvede Hyundai postupně pod touto značkou řadu elektromobilů s číselným označením. Sudá čísla se budou používat pro normální vozy, lichá čísla pro SUV.
Prvním modelem značky Ioniq bude středně velké SUV Ioniq 5, které bude představeno na začátku příštího roku a vyjde z koncepčního elektromobilu „45“, jehož premiéra se uskutečnila na mezinárodním autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem. Hyundai 45 je vzpomínkou na první koncepční vůz Hyundai. Designéři se při návrhu inspirovali minulostí a doplnili ji nejmodernějšími stylistickými prvky. V roce 2022 se představí sedan Ioniq 6, odvozený od nejnovějšího koncepčního elektromobilu Hyundai Prophecy, prezentovaného letos v březnu. Na začátku roku 2024 pak bude následovat Ioniq 7, což bude velké SUV.
Modely značky Ioniq budou konstruovány na elektrické modulární platformě E-GMP (Electric Global Modular Platform). Ta umožňuje konstruktérům pohrát si s interiérem a celkově s vnitřním uspořádáním vozu ve větší míře než u konvenčních vozů. Hyundai si stanovil plán prodávat do roku 2025 milion elektrifikovaných vozů ročně a stát se tak globálním elektromobilním lídrem.   

 

 
 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2020 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz