Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Ford, Daimler a Nissan společně vyvinou technologii palivových článků pro sériovou výrobu

Ford, Daimler a Nissan společně vyvinou technologii palivových článků pro sériovou výrobu

 
4d65_zleva_raj_nair_fmcthomas_weber_daimler_agmicuhiko_jamasita_nissan

úterý, 29. ledna 2013

Automobilky Daimler AG, Ford Motor Company a Nissan Motor Co., Ltd. podepsaly smlouvu směřující k urychlení vývoje elektromobilů poháněných palivovými články. Vzájemnou spoluprací chtějí také ušetřit náklady na vývoj, o které se podělí rovným...

 

Automobilky Daimler AG, Ford Motor Company a Nissan Motor Co., Ltd. podepsaly smlouvu směřující k urychlení vývoje elektromobilů poháněných palivovými články. Vzájemnou spoluprací chtějí také ušetřit náklady na vývoj, o které se podělí rovným dílem.

 

Daimler, Ford a Nissan mají s prací na FCEV (Fuel Cell Electric Vehicle) zkušenosti odpovídající v souhrnu šedesáti letům vývoje a jejich automobily poháněné palivovými články najezdily v rámci testování přes 10 milionů kilometrů po celém světě. Uzavřená dohoda by měla být signálem pro dodavatele, zákonodárce a celý automobilový průmysl, že je zapotřebí podporovat další rozvoj vodíkové infrastruktury po celém světě, aby se vozidla typu FCEV mohla skutečně masově rozšířit.


„Elektromobily poháněné palivovými články jsou zjevným dalším krokem doplňujícím dnešní elektromobily s bateriovým pohonem,“ řekl Micuhiko Jamašita, člen představenstva a výkonný viceprezident Nissan Motor Co., Ltd. pro výzkum a vývoj. „Spolupráce pomůže významně urychlit uvedení této technologie na trh za ceny dostupnější pro naše zákazníky,“ doplnil Raj Nair, viceprezident Ford Motor Company pro globální vývoj produktů. A Thomas Weber, člen představenstva Daimler AG zodpovědný za výzkum pro celou skupinu a vývoj automobilů Mercedes-Benz uvedl: „Jsme přesvědčeni, že automobily poháněné palivovými články sehrají v budoucnosti mobility s nulovými emisemi ústřední roli. Prostřednictvím naší spolupráce zpřístupníme tuto technologii mnoha zákazníkům po celém světě.,

Maximální podíl sdílených konstrukčních řešení a úspor z rozsahu by podle automobilek měl umožnit velkosériovou výrobu FCEV vozidel již v roce 2017, tedy za čtyři roky.

 

Na fotografii zleva: Raj Nair, Thomas Weber a Micuhiko Jamašita

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz