Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Lexus představuje zcela nový model IS

Lexus představuje zcela nový model IS

 
893b_is_01

čtvrtek, 10. ledna 2013

Zcela nový Lexus IS se 15. ledna 2013 představí ve světové premiéře na autosalonu v Detroitu. V rámci zcela nové modelové řady IS pro Evropu se představí IS 250 a IS 300h, jenž je prvním modelem IS s pohonem Lexus Hybrid Drive. K oběma modelům bude...

 

Zcela nový Lexus IS se 15. ledna 2013 představí ve světové premiéře na autosalonu v Detroitu. V rámci zcela nové modelové řady IS pro Evropu se představí IS 250 a IS 300h, jenž je prvním modelem IS s pohonem Lexus Hybrid Drive. K oběma modelům bude možné zvolit i paket výbavy F SPORT.


Zcela nový IS se designem odvolává na koncept LF-CC, a tak se může pochlubit mimo jiné charakteristickou a výraznou maskou chladiče ve tvaru vřetene. Tu doplňuje nové pojetí sdružených světlometů v charakteristickém provedení automobilky Lexus, včetně světel pro denní svícení ve tvaru „L“ umístěných nezávisle pod hlavními světlomety. Při pohledu z boku se hlavní masa kabiny soustředí do zadní části, stoupající boční linka ubíhá od spodních partií vozu k zadním sdruženým světlům, což přidává karoserii na dynamickém výrazu.


Nové IS nabízí díky větší šířce a delšímu rozvoru více místa na zadních sedadlech i v zavazadlovém prostoru. Výsledkem prodlouženého rozvoru a tenčí konstrukce předních sedadel je podle sdělení automobilky největší prostor pro kolena v dané třídě a současně i snazší nastupování a vystupování. Nové IS také používá nová sedadla dělená v poměru 60:40 s možností sklápění.


Nově koncipované sedadlo řidiče nabízí vyšší míru pohodlí a lepší boční vedení. Snížil se posaz řidiče a rovněž se zmenšil úhel sklonu nového volantu, jehož konstrukce se inspirovala u speciálu LFA. Prodloužil se rozsah podélného nastavování volantu, aby řidič mohl zaujmout sportovnější pozici. Součástí středové konzoly jsou elektrostatické spínače (u značky Lexus použity poprvé), s jejichž pomocí lze regulovat teplotu klimatizace pouhým dotykem prstu.


Vozy v provedení F SPORT lze rozpoznat pomocí odlišného designu masky chladiče a předního nárazníku. Dělicí linka masky je posazena o něco výše než u standardního provedení, čímž se zvětšila plocha její spodní části. IS F SPORT se rovněž vyznačuje odlišným designem sedadel se skvělou oporou a integrovanou pěnovou konstrukcí, díky které se eliminují veškeré mezery mezi čalouněním sedadel a jejich výplní. Verze F SPORT rovněž používá palubní ukazatele s pohyblivou centrální částí známé z modelu LFA.

 
893b_is_01bea4_is_02e25c_is_038cc3_is_04
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz