Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuální číslo » FLEET 1 / 2022 » Editorial

Editorial

 
den-s-fleetem-07

pátek, 29. dubna 2022

Plán založit médium v oblasti správy vozových parků vznikl v dubnu 2004 a na podzim vyšlo první, okamžitě velmi úspěšné číslo. Za téměř osmnáct let ušel FLEET dlouhou cestu, lemovanou řadou inovativních počinů. Poslední dva roky byly velmi nestandardní, kdy jsme si museli trochu přenastavit měřítka našich problémů. Pamatuji si, jak nám při různých návštěvách továren v automotive sektoru říkali, že úplně to nejhorší, co nás může v životě potkat, je zastavení linky, byť třeba na pět minut. No a najednou stály pásy dny a týdny a stále jsme žili. A sotva to vypadalo, že se situace ve společnosti začíná vracet k jakémusi „normálu“, máme tu nová měřítka. Distribuční cesty se nezavírají kvůli nedostatku kontejnerů, ale prostě proto, že jsou rozbombardované. Výrobce aut ze dne na den zavře továrnu a nechá ji znárodnit. Nepředstavitelné. A tušíme, že měřítka problémů můžou jít ještě hodně daleko.

 

Co se dá dělat? Něco pomoci (doba přináší paradoxy – v našem domě je dnes druhým oficiálním jazykem ruština), příliš se nezahlcovat zprávami a snažit se žít podle hesla business as usual. Tak tedy stručně k letošnímu FLEETu a k tomu, co nás čeká.

Problematika firemní mobility se po letech relativně poklidného vývoje, v němž se řešily otázky typu „vlastní nebo půjčené?“, „cena nebo TCO?“,benzín nebo diesel?“ apod., dostává do strategičtější roviny. A stává se předmětem zájmu vyššího a nejvyššího managementu. V reakci na to bude FLEET kromě své vlastní distribuce, zaměřené hlavně na exekutivní pracovníky fleet managementu, vycházet i jako příloha ekonomického týdeníku Ekonom. Podstatnou částí náplně každého ze čtyř čísel, které vyjdou v dubnu, červenci, listopadu a prosinci, bude průběžná anketa Český fleetový barometr 2022, v němž bude celkem 26 zástupců z řad tuzemských fleetových společností a dodavatelů odvětví odpovídat na otázku, kterou položíme. Půjde zpravidla právě o strategické otázky, které ta která skupina v dnešní době řeší. Listopadové číslo pak vyjde pod titulem GREEN CAR / FLEET a půjde o monotematické vydání se zaměřením na elektromobilitu.


Přejeme klidné jaro, pokud možno naplněné byznysem „as usual“, a těšíme se při setkání nad dalším číslem.

Redakce

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz