Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuální číslo » FLEET 2 / 2024 » Konkurence funguje, ale prostor pro zlepšení tu je

Konkurence funguje, ale prostor pro zlepšení tu je

 
2024-barometr

úterý, 18. června 2024

Rastislav Vašica, finanční ředitel, BOHEMIA SEKT, s.r.o., Starý Plzenec vidí problematiku dodavatelů fleetů a jejich úroveň z řirší perspektivy finančního manažera, ale o to je jeho názor cennější:

 

Podle mého názoru jsou služby dodavatelů vozových parků v České republice na vysoké úrovni. Díky fungujícímu tržnímu prostředí je k dispozici široká nabídka vozidel a služeb, které mohou uspokojit různé potřeby firemních zákazníků. Dodavatelé často poskytují různé možnosti financování, včetně leasingu, splátkového prodeje nebo půjček, což umožňuje zákazníkům vybrat si přesně takové řešení, které jim nejlépe vyhovuje. Někteří dodavatelé nabízejí i balíčky služeb, které zahrnují údržbu, pojištění a další služby za fixní měsíční poplatek. Konkurence na trhu navíc přispívá k neustálému zlepšování kvality a k inovacím. Pokročilé telematické systémy, které umožňují sledování vozidel v reálném čase, analýzu spotřeby paliva a diagnostiku vozidel, pomáhají firmám optimalizovat provoz a snižovat náklady.

Přesto je v této oblasti prostor na zlepšení. Někteří dodavatelé by mohli posílit své služby zákaznické podpory, včetně rychlého a efektivního řešení stížností a dotazů. Myslím tím hlavně online platformy pro správu vozového parku na bázi 24/7 a pravidelnou komunikaci se zákazníky, protože rychlá reakce na problémy a profesionální přístup jsou klíčové pro jejich dlouhodobé udržení. S rychlým vývojem automobilového průmyslu je důležité, aby dodavatelé drželi krok s nejnovějšími technologickými trendy a inovacemi, jako jsou autonomní technologie a konektivita. A někteří dodavatelé by mohli zlepšit transparentnost svých cenových nabídek a souvisejících poplatků, aby měl koncový zákazník jasnější představu o celkových nákladech spojených s nákupem, financováním a provozem vozidla.

 

 

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz