Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuální číslo » FLEET 2 / 2024 » Míra spokojenosti 90 - 65 %

Míra spokojenosti 90 - 65 %

 
2024-barometr

úterý, 18. června 2024

Míra spokojenosti s dodavateli kolísá u Michala Janečka ze Střediska osobní dopravy Metrostavu od 90 do 65 %. Jaká oblast je jeho favoritem a jaká pokulhává?

 

V oblasti operativního leasingu dokážou některé leasingové společnosti zajistit mnoho služeb pro své klienty. Například si dnes u některých leasingových společností můžete zajistit na zákaznické lince servis s pick-upem, výměnu nebo opravu pneumatiky, nahlášení poškození vozidla (PU), blokaci tankovací karty a další. Je tedy nutné dobře specifikovat nároky uživatelů ve firmě. Záleží na tom, zda uživatelé vyžadují full-servis, nebo jsou schopni se o služební vozidlo postarat sami. V dnešní době je také důležité, aby leasingové společnosti byly schopny zajistit datové toky a reporty na míru pro zákazníky. Celkově bych služby všech leasingových společností ohodnotil na 75 % mé spokojenosti.

Pokud máte ve správě vozidla pořízená do majetku firmy, je důležité zajistit si kvalitní makléřskou společnost, která vám poskytne kompletní agendu pojištění. Na základě mé zkušenosti s několika makléřskými společnostmi mohu říci, že některé z nich nabízejí kvalitní služby a poradenství v oblasti pojištění, což hodnotím jako 85 % mé spokojenosti.

Klíčovým prvkem pro efektivní řízení flotily vozidel je kvalitní nástroj na správu vozového parku. Tento software by měl být co nejvíce funkční, přehledný a podporovat vás v každodenních úkolech. Už jsem vyzkoušel několik programů a mám již vybraný komplexní nástroj, který se nebojím doporučit, a mé ohodnocení je 90 %.

Další klíčovou službou je servis. Při výběru servisního střediska (ať už autorizovaného nebo neautorizovaného) je důležité zvážit nejen cenu za služby, ale také servisní dobu, flexibilitu a komunikaci. Pokud potřebujete servisního partnera na celém území republiky, možnosti jsou omezené, ale i tady lze najít společnost, která vám nabídne přehledné sledování nákladů. Celkově bych ohodnotil tuto službu na 70 % mé spokojenosti.

Posledním bodem je pneuservis. Při celorepublikovém pokrytí je výběr pneuservisů omezený a komunikace s nimi není vždy jednoduchá, zejména během období přezouvání pneumatik. Důležité je mít včas dojednané termíny a ceny. I přesto bych svou spokojenost s pneuservisy ohodnotil na 65 %.

 

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz