iFLEET » Archiv

FLEET 1 / 2008

 
 

Vybrané články

Doba nazrála

Doba nazrála

 

Takzvaná „zelená politika“ je v současnosti žhavým tématem leasingu a většina manažerů leasingových společností ji řadí na čelná místa v žebříčku priorit. Ještě donedávna se jednalo spíše o proklamace, ale jak ukazují... celý článek »

 
Autopark není břemeno

Autopark není břemeno

 

Zkratka JASS znamená „jeřáby a skladovací systémy“ a skrývá se za ní akciová společnost ze Dvora Králového nad Labem. Má 35 zaměstnanců a ve vozovém parku celkem devět automobilů. Navzdory rozměrným výrobkům, kterými... celý článek »

 
Mobilitu pro všechny

Mobilitu pro všechny

 

Vloni se společnost ŠkoFIN sloučila se svými dceřinými společnostmi ŠkoLEASE a ŠkoFIN Fleet Services. Jak se brzy ukázalo, jedním z hlavních důvodů byla snaha soustředit know how dceřiných společností pod jednou... celý článek »

 
Stav fleetového pojištění v čechách...

Stav fleetového pojištění v čechách...

 

O tom, zda a jak pojistit firemní automobily se vede řada vážných diskusí. Částky za pojištění u velkých vozových parků tvoří nezanedbatelnou nákladovou položku, kterou management neustále porovnává jak s reálným... celý článek »

 
Silniční daň a její platba

Silniční daň a její platba

 

Silniční daň je v České republice právně upravena zákonem č. 16/1993 Sb. o dani silniční. Na základě této právní normy se zdaňuje užívání pozemních komunikací silničními vozidly na území České republiky. Předmětem... celý článek »

 
Zelená je nejen tráva...

Zelená je nejen tráva...

 

Politika „zelených fleetů“ je v Evropě na postupu. Ruku v ruce se stále zesilujícím tlakem na omezování emisí škodlivých a skleníkových látek se stále více společností vydává na cestu aktivního omezování vlastního... celý článek »

 
Telefonování za jízdy: ano či ne?

Telefonování za jízdy: ano či ne?

 

Telefonování při řízení automobilu se stalo vzhledem k hektičnosti doby pro mnoho lidí nutností. Řada manažerů či obchodních zástupců vyřídí během jízdy významnou část svých denních telefonátů a považuje telefonování... celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz