Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Archiv 2005-19 » Sedmý elektromobil od Mercedesu pro PRE

Sedmý elektromobil od Mercedesu pro PRE

 
857e_wwa_elektromobil_vito_ecell_44

pátek, 28. prosince 2012

Společnost Pražská energetika převzala do svých služeb dodávku Mercedes-Benz Vito E-CELL a celkem již tedy používá ve svém vozovém parku sedm elektromobilů. PRE je využívá převážně pro služební účely na území hlavního města. „Počítáme s nasazením...

 

Společnost Pražská energetika převzala do svých služeb dodávku Mercedes-Benz Vito E-CELL a celkem již tedy používá ve svém vozovém parku sedm elektromobilů. PRE je využívá převážně pro služební účely na území hlavního města.


„Počítáme s nasazením užitkového elektromobilu při našich servisních pracích na energetické síti v Praze. Věříme, že tato malá pojízdná dílna velmi dobře poslouží nejen našim potřebám, ale i požadavkům velkoměsta pro ekologický provoz,“ uvedl Tomáš Gleich, vedoucí sekce provozu sítí, která se stará o opravy a údržbu elektrické sítě v Praze. Společnost se přitom zároveň zasazuje o rozšiřování elektromobilní infrastruktury v hlavním městě - v současnosti je v Praze v provozu celkem patnáct dobíjecích stanic.


„Společnost Pražská energetika je pro nás jedním z logických partnerů v oblasti ekologické dopravy a obzvláště elektromobility. Jsme rádi, že můžeme společně přispět ke snižování emisí oxidu uhličitého, ale i hluku v centru Prahy a budeme se těšit na poznatky našeho partnera z používání dodávkového elektromobilu Vito E-CELL,“ říká František Mühlfeit, ředitel prodeje dodávkových vozidel Mercedes-Benz a v ČR. Vito E-CELL se vyrábí jak v provedení skříňovém, tak v podobě kombi pro přepravu až sedmi osob. Jedná se o první, sériově vyráběný elektromobil v této kategorii.


Bezemisní provoz je vhodný pro jízdy ve městech a ekologicky citlivých oblastech. Mercedes-Benz Vito E-CELL je vybaven elektromotorem o výkonu 60 kW s točivým momentem 280 N. m. Lithium-iontové akumulátory jsou uloženy pod podlahou vozidla, jejich napětí činí 360 V a kapacita je 36 kWh. Akumulátory se dobíjejí ze sítě 380/400 V a nabíjení zcela vybitých akumulátorů trvá přibližně pět hodin. Několik stovek elektrických dodávek Vito E-CELL již křižuje mnohé světové metropole, kde už dohromady najezdily více než 500 000 km.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz