iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Benzina má 400 čerpacích stanic, plánuje i vodíkovou

Benzina má 400 čerpacích stanic, plánuje i vodíkovou

 
petrol-0

pátek, 3. listopadu 2017

Benzina dosáhla hranice čtyř set čerpacích stanic ve své síti v České republice. Růst počtu souvisí s přebíráním čerpacích stanic od ÖMV, zatím jich Benzina převzala a rebrandovala 54 z 65 zakoupených, zbylé projdou tímto procesem během prvního čtvrtletí 2018. Zároveň Benzina investuje do rozšiřování a zkvalitňování svých služeb.

 

Vedle zavedení nových paliv EFECTA 95 a EFECTA Diesel se Benzina v současnosti soustředí na unifikaci vzhledu svých stanic, rozšíření doplňkového prodeje a služeb, modernizaci občerstvení Stop Cafe, ale i na proškolování personálu. „Za poslední roky jsme Benzinu posunuli o hodně vpřed. Tradiční a zároveň trochu přehlížené značce jsme vrátili její lesk a vedoucí roli na trhu. Dnes je Benzina ve všech směrech moderní a trend určující značkou. Toto je náš největší dárek k 60. narozeninám této ikonické značky českého automobilismu, které budeme slavit příští rok,“ uvedl Marek Zouvala, vedoucí odštěpného závodu Benzina skupiny Unipetrol.

Vedle pokračující modernizace připravuje Benzina na příští rok také uvedení nových služeb. Nabídne cashback a řadu služeb vycházejících z připravované mobilní platformy. Firma je připravena i na další růst. „Po převzetí stanic od ÖMV budeme mít v naší síti 411 stanic. Vhodných prostor k výstavbě nových čerpacích stanic ale v Česku již moc není. Zaměříme se tedy na rozšíření stávajících pěti samoobslužných stanic. Otevřeni jsme i nadále dalším akvizicím,“ přibližuje Marek Zouvala.

Benzina ve své síti nabízí všechny druhy pohonných hmot. Vedle paliv EFECTA 95 a EFECTA Diesel a prémiových paliv Verva mohou na téměř stovce míst řidiči tankovat také alternativní paliva CNG nebo LPG. Součástí sítě jsou i dvě dobíjecí stanice pro elektromobily ve Vrchlabí a u Humpolce, jejichž provoz Benzina sdílí se svými obchodními partnery. „S nastupujícím rozvojem elektromobility jsme připraveni naši síť společně s partnery dále rozšiřovat. Nezapomínáme ani na vodík, který se brzy stane součástí elektromobilní budoucnosti. V příštím roce plánujeme otevřít první vodíkovou stanici,“  uzavírá Marek Zouvala.

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz