Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Volvo a Northvolt budou vyrábět baterie pro půl milionu EV ročně

Volvo a Northvolt budou vyrábět baterie pro půl milionu EV ročně

 
elektromobily-0

středa, 15. prosince 2021

Společnosti Volvo Cars a Northvolt se chystají v rámci investice do výzkumu a výroby akumulátorů, která dosáhne výše 30 miliard švédských korun, otevřít v Göteborgu R&D centrum pro společný výzkum a vývoj. Do provozu bude uvedeno již příští rok a díky němu se stane společnost Volvo Cars jednou z mála automobilových značek, které zahrnou vývoj a výrobu akumulátorových článků do svého vlastního know-how.

 

V návaznosti na partnerství, o jehož uzavření obě společnosti již díve informovaly, podepsaly společnosti Volvo Cars a Northvolt tento týden závaznou dohodu o vytvoření společného podniku pro vývoj a udržitelnou výrobu akumulátorů určených pro příští generaci čistě elektrických vozů Volvo. Po zřízení nového centra bude následovat výstavba nového evropského výrobního závodu. Tato továrna se zaměří na výrobu nejmodernějších akumulátorových článků nové generace, které budou speciálně vyvinuty pro příští generaci vozů Volvo a Polestar. Ke zveřejnění informací o přesné lokalizaci výrobního závodu by mělo podle očekávání dojít začátkem roku 2022.

„Naše partnerství se společností Northvolt nám zajistí dodávky vysoce kvalitních a udržitelným způsobem vyrobených akumulátorů pro příští generaci čistě elektrických vozů Volvo,“ uvedl Håkan Samuelsson, generální ředitel společnosti Volvo Cars. „Tím dojde k posílení našich klíčových kompetencí a naší pozice v rámci transformace ve výrobce plně elektrických osobních vozů.“

Pokud jde o společnou továrnu na výrobu akumulátorů, společnosti Volvo Cars a Northvolt se nyní nacházejí v závěrečné fázi výběrového řízení, jehož cílem je najít v Evropě vhodnou lokalitu. Potenciální roční objem výroby bude úhrnné kapacity baterií až 50 GWh, což postačí na dodávku akumulátorů až pro půl milionu vozů ročně. Výstavba továrny bude zahájena v roce 2023 a s velkovýrobou je počítáno od roku 2026, přičemž by zde měly být podle plánů zaměstnány až 3000 lidí.

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz