iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Jsme připraveni, hlásí PSA v souvislosti s nadcházející normou Euro 6d-ISC

Jsme připraveni, hlásí PSA v souvislosti s nadcházející normou Euro 6d-ISC

 
dreamstime

středa, 4. září 2019

Od 1. září platí další stupeň emisní normy Euro 6 s označením Euro 6d-Temp-EVAP-ISC, který dále zpřísňuje požadavky na plnění emisních limitů osobních automobilů.

 

 Měření emisí v reálném provozu (RDE - Real Driving Emissions) je povinné a definuje maximální přípustný rozdíl mezi naměřenými emisemi znečišťujících látek (NOx, prachové částice) v reálném provozu a výsledky naměřenými v laboratoři podle nové metodiky WLTP. Požadovaným výsledkem je koeficient maximálně 2,1 pro emise NOx. Jinými slovy, v reálném provozu nesmí být hodnot vyšší více než 2,1 krát. Od ledna 2020 se pak tento koeficient v rámci normy Euro 6d-ISC snižuje na 1,43. To nutí automobilky, aby jejich auta skutečně fungovala z hlediska emisí NOx a pevných částic v reálném provozu, nikoli pouze na testovací stolici. Automobilka PSA hlásí, že této budoucí normě již nyní vyhovuje 80 procent jejích aut.  

Ředitel pro kvalitu a vývoj skupiny PSA Nicolas Morel potvrdil: „Skupina PSA byla jedním z mála výrobců automobilů, kteří byli již v loňském roce připraveni na první etapu protokolu WLTP. O rok později drží skupina PSA opět krok s vývojem, neboť všechny naše modely osobních automobilů byly homologovány podle připraveného harmonogramu. Díky technologickým řešením zpracování emisí znečišťujících látek jsme schopni nabízet našim zákazníkům vozy šetrné k životnímu prostředí a splňující nejnovější normy.“

Test EVAP (emise prostřednictvím vypařování) měří množství uhlovodíků, které se odpaří z palivového systému vozidla během 48 hodin. Týká se to hlavně odvětrávání nádrže benzínových modelů. Test ISC (In Service Conformity) pak požaduje, aby auta mladší pěti let, která jsou již v provozu, i nadále splňovala všechny emisní normy. Všechny modely osobních vozů skupiny PSA již byly těmto testům podrobeny a na základě výsledků získaly homologaci. Zákazníci, kteří si dnes objednají model jakékoli značky skupiny PSA (Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhall), tak mají jistotu, že jejich budoucí vůz bude vyhovovat všem platným normám.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz