iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » PSA má partnera pro vývoj autonomie: nuTonomy

PSA má partnera pro vývoj autonomie: nuTonomy

 
peugeot-1

pondělí, 8. května 2017

Skupina PSA a společnost nuTonomy uzavřely strategické partnerství zaměřené na testování zcela autonomních vozů se samočinným řízením v Singapuru. Za účelem testů v běžném provozu, s nimiž se počítá tento rok, zabuduje nuTonomy svůj software umožňující samočinné řízení a svůj systém čidel do nového SUV Peugeot 3008.

 

V rámci úvodní fáze partnerství bude firma nuTonomy instalovat svůj software a související čidla a platformy pro výpočty do vozů Peugeot 3008, které předem připraví týmy divize Inovace skupiny PSA. Firma nuTonomy počítá, že montáž svého systému autonomního vozu dokončí do léta a testování v ulicích Singapuru začne v září.

Ředitelka Business Lab skupiny PSA Anne Lalironová uvedla: „Tato spolupráce představuje výraznou etapu vedoucí ke zcela autonomním vozům, která nám umožňuje nabídnout našim zákazníkům nejrůznější řešení mobility. Jsme šťastní, že můžeme spolupracovat s týmy nuTonomy, díky čemuž je příchod vozů se samočinným řízením opět o něco konkrétnější.“

Po úvodní fázi mají obě společnosti v plánu rozšířit testy aut se samočinným řízením i do dalších měst po celém světě. Business Lab a týmy divize Inovace skupiny PSA se pouští do této spolupráce s cílem pojmenovat a zhodnotit nové možnosti, zejména v oblasti mobility a digitálního vybavení.

Firma nuTonomy provedla od srpna 2016 v Singapuru několik veřejných testů věnovaných službě mobility na přání s autonomními vozy. Partnerství se skupinou PSA nyní rozšiřuje testovací flotilu vozů. Testy budou probíhat v singapurské čtvrti One-north, která byla určena po dohodě s LTA (Land Transport Authority – Úřad pro pozemní dopravu) města Singapur. Singapur aktivně podporuje rozvoj nových řešení mobility, neboť se snaží zvládat příliv nových obyvatel a současně maximalizovat účinné využití své infrastruktury. Zakladatelé nuTonomy a LTA jsou od roku 2010 partneři v rámci výzkumu a vývoje obchodních služeb spojených s auty se samočinným řízením. 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2018 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz