iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » PSA prošla hladce homologacemi podle WLTP

PSA prošla hladce homologacemi podle WLTP

 
dreamstime

čtvrtek, 30. srpna 2018

Legendární větu jednoho domácího politika: „Kdo z vás to má?“ by mohla použít skupina PSA. Všechny nabízené modelové řady značek Peugeot, Citroën a DS totiž podle tiskové zprávy prošly homologací dle nové metodiky měření emisí WLTP. Zdaleka ne každá automobilka prochází nástrahami nové metodiky tak hladce.

 

Ředitel pro kvalitu a inženýrství skupiny PSA Gilles Le Borgne k tomu uvedl: „Naše technologické postupy zpracování emisí znečišťujících látek, jako je technologie selektivní katalytické redukce SCR, kterou jsme v roce 2013 začali používat u všech našich dieselových motorů, či nejnovější filtr GPF u benzínových motorů s přímým vstřikováním, nám umožňují nabídnout zákazníkům vozy šetrné k životnímu prostředí. Díky tomu zůstáváme ve vedení v otázce snižování emisí.“

Protokol WLTP je přísnější a delší homologační test, který měří spotřebu a emise vozů reálněji než předchozí test NEDC. Dalším krokem zpřísňování emisních limitů bude norma Euro 6.d-Temp, která vstoupí v platnost v září 2019. Ta bude sledovat také emise znečišťujících látek (NOx, prachové částice) naměřené v reálných podmínkách provozu na běžných komunikacích, tedy dle metodiky měření RDE (Real Driving Emissions).

Skupina PSA hraje v otázce spotřeby a emisí již několik let „otevřenou hru“, když na stránkách svých značek Peugeot, Citroën a DS zveřejnila údaje o spotřebě více než tisícovky svých modelů získané za skutečných jízdních podmínek a následně i výsledky měření emisí NOx a prachových částic. Údaje vycházejí z protokolu, který byl vypracován společně s nevládními organizacemi ONG T&E a FNE (FRance Nature Environment) a byl certifikován nezávislou třetí stranou (Bureau Veritas).

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2021 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz