iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » RWE a Benzina postaví tři CNG plnicí stanice

RWE a Benzina postaví tři CNG plnicí stanice

 
cng-3

čtvrtek, 19. září 2013

Společnosti Benzina a RWE uzavřely smlouvu o spolupráci při výstavbě tří plnicích stanic na stlačený zemní plyn (CNG). Benzina by ráda v budoucnu řidičům nabídla nejširší síť CNG stanic v tuzemsku. V současnosti je přitom v České republice 48 veřejných CNG stanic.

 

„Jsme rádi, že můžeme rozšířit již dříve započatou spolupráci s Benzinou a postavit další plničky, na které již čeká řada potenciálních zájemců o automobil s pohonem na zemní plyn. CNG se tak postupně dostává na standard tankování, na jaký jsou motoristé zvyklí u kapalných pohonných hmot,“ říká jednatel RWE Energo Pavel Bartl.

„CNG plánujeme řidičům nabídnout zejména v rámci čerpacích stanic na dálničních tazích, silnicích I. třídy, rychlostních komunikacích a rovněž ve městech. Celkově vidíme v naší síti potenciál zhruba pro čtyřicet CNG plnicích stanic,“ uvedl Artur Śladowski, generální jednatel společnosti Benzina.

Společnost Benzina v současnosti nabízí CNG na třech svých čerpacích stanicích (Brno Slatina, Brno Kaštanová, Humpolec-Vystrkov, D1). Poslední CNG plnicí stanice byla otevřena letos v březnu v Humpolci. V současnosti však má Benzina uzavřeny rezervační smlouvy na výstavbu dalších 25 plnicích stanic a jedná o dalších.
 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz