Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Podle Auto Palace roste zájem o alternativní pohony

Podle Auto Palace roste zájem o alternativní pohony

 
ioniq

pondělí, 10. dubna 2017

Podle společnosti Auto Palace, druhého největšího prodejce automobilů u nás, roste zájem o vozy na alternativní pohon. Nejúspěšnější značkou je v tomto ohledu Mitsubishi, které v meziročním srovnání navýšilo prodeje takových vozů o 25 procent. Nárůst ale zaznamenávají i značky Škoda (CNG), Volvo (plug-in hybridy) a Hyundai (elektromobil nebo hybrid). Většina vozů s alternativním pohonem míří k firemním zákazníkům.

 

Mitsubishi v současnosti nabízí alternativní pohon pro modely Outlander a ASX, Škoda pro modely Octavia a Citigo, Volvo pro XC90, S90, V90 a V60, Ford pro oblíbené Mondeo a Hyundai má od začátku roku v portfoliu elektromobil Ioniq. Prodejně nejúspěšnější jsou v současnosti Outlander od Mitsubishi a Škoda Octavia a Citigo. Například Škoda Octavia je pořizována zákazníky pro provoz taxislužby, Citigo pak jako firemní vůz pro rozvoz občerstvení. Neoblíbenější jsou stále ještě vozy na CNG, v jejichž prospěch hovoří rychlá návratnost investice.

„V loňském roce jsme velmi uvítali spuštění dotačního programu Ministerstva životního prostředí na nákup ekologických automobilů pro kraje a obce. Jde o dobrý krok, ze kterého mohou v případě úspěchu těžit i naši zákazníci,“ řekl Ralph Howie, generální ředitel Auto Palace pro ČR a SR. „Z reakcí našich zákazníků jasně vyplývá, že pokud by i pro ně existovala možnost nákupu za zvýhodněných podmínek, nákup ekologického vozu by velmi reálně zvažovali,“ dodává Ralph Howie. 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz