Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Sedm milionů transitů

Sedm milionů transitů

 
ford-0

čtvrtek, 20. června 2013

Ford Transit dnes dosáhl historického mezníku - sedmi milionů vyrobených exemplářů. Transit se v Evropě prodává od roku 1965 a brzy bude k dostání na 118 trzích po celém světě. Kdyby všechny vyrobené transity zaparkovaly za sebe, sahala by jejich řada z Londýna až do Sydney a zase zpátky.

 

Ford Transit dnes dosáhl historického mezníku - sedmi milionů vyrobených exemplářů. Transit se v Evropě prodává od roku 1965 a brzy bude k dostání na 118 trzích po celém světě. Kdyby všechny vyrobené transity zaparkovaly za sebe, sahala by jejich řada z Londýna až do Sydney a zase zpátky.

 

Oslava významného milníku proběhla na slavnostním otevření nového montážního závodu společnosti Jiangling Motors Co., Ltd. v Nan-Čchangu, která je strategickým partnerem Fordu pro Čínu. Závod Jiangling Xiaolan, v němž se bude vyrábět právě model Transit, je výsledkem investice ve výši 300 milionů dolarů. Prostředky vložila společnost Jiangling Motors Co., Ltd. (JMC), která je strategickým partnerem Fordu a vyrábí automobily značek JMC a Ford pro rostoucí čínský trh.
„Ford Transit hraje důležitou roli v životech milionů lidí,“ řekl Mulally. „Lidé z celého světa spoléhají na Fordy Transit při nejrůznějších úkolech od dopravy dělníků na stavbu přes doručování důležitých zásilek až po rychlou přepravu pacientů do nemocnice.“

Transit uvedl do sektoru užitkových automobilů celou řadu inovací zlepšujících dynamiku, komfort i bezpečnost: boční dveře, halogenové světlomety, radiální pneumatiky, vznětové motory s přímým vstřikováním, bezpečnostní zámky nebo sériově montovaný systém ABS.

Výroba Transitu se poprvé vydala mimo Evropu v roce 1997, kdy byly uvedeny do provozu závody v čínském Nan-Čchangu a vietnamském Hai Duongu. Nová továrna Jiangling Xiaolan více než zdvojnásobí roční objem výroby JMC, z dnešních 245 000 na 545 000 automobilů. Třicetiprocentním vlastníkem firmy JMC, která mimo jiné vyrábí vozy Ford Transit pro čínský trh, je Ford. Globální expanze Transitu pokročí do další fáze v polovině roku 2014, kdy nový model poprvé vstoupí na severoamerické trhy. Transit pro Severní Ameriku se bude vyrábět v Kansas City.

V Evropě bude od poloviny roku 2014 Ford nabízet kompletně obměněnou řadu čtyř modelů Transit. Vedle Transitu (nosnost až 2000 kg) a Transitu Custom (1000 kg) to bude Transit Connect s užitečným zatížením 550-1000 kg a kompaktní nový Transit Courier s nosností 660 kg.
„Ford Transit má skvostnou historii a ještě zářivější budoucnost,“ dodal Mulally. „Nyní, když jsme překonali neuvěřitelnou hranici sedmi milionů vyrobených kusů, se těšíme, že s Transitem pomůžeme v podnikání ještě většímu počtu našich zákazníků.“
Velmi dobře si Ford Transit vede i v České republice, kde je už třiadvacátým rokem nejprodávanější dodávkou na trhu.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz