Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Startuje 2. ročník E-Tech Tour Renault

Startuje 2. ročník E-Tech Tour Renault

 

pondělí, 16. května 2022

(TZ: Renault) První ročník E-Tech tour 2021, který se uskutečnil na podzim minulého roku, byl velmi úspěšný. Bylo registrováno přes 1200 jízd, znichž přes 350 se uskutečnilo v novém modelu Renault Arkana, který byl novinkou podzimu.

 

V době, kdy přicházíme na trh s naší další novou nabídkou elektrifikovaných pohonů s označením E –Tech, jsme se rozhodli pokračovat v tomto konceptu a nabídnout nejširší veřejnosti možnost si tuto technologii vyzkoušet. Radek Malý, marketingový ředitel společnosti Renault Česká republika, a.s.

V sedmnácti městech České republiky se uskuteční druhý ročník E-Tech Tour Renault, na kterém se veřejnosti představý nový Renault Megane E-Tech elektrický. 

Program pro návštěvníky akce
Na každé zastávce E-Tech tour 2022 si budou moci návštěvníci vyzkoušet kompletní modelovou řadu Renault E-Tech a všechny elektrifikované pohony. K dispozici budou také 4 kusy zcela nového elektrického modelu Megane E-Tech elektrický a Captur E-Tech hybrid.

Nový Megane E-Tech elektrický
Arkana E-Tech hybrid
Captur E-Tech hybrid
Captur E-Tech plug-in hybrid
Megane Grandtour E-Tech plug-in hybrid
Twizy E-Tech 100% elektrický

Předváděcí jízdy se uskuteční v každé lokaci v časovém rozmezí do 10:00 do 19:00 s tím, že poslední jízda začíná v 18:30. Každý účastník si může vyzkoušet až 3 vozy, aby měl šanci se seznámit se všemi typy pohonů.

Registrace
Komunikace této akce začíná právě v těchto dnech zejména na sociálních sítích.
Návštěvníci akce mají možnost se registrovat na testovací jízdu na:

zde  nebo také přímo na místě akce.

Modelová řada E-Tech - od hybridní verze až po 100% elektrickou
Inženýři Renaultu vyvinuli revoluční řešení, pro hybridní pohony, které jsou předmětem více než 150 patentů a který nesou název E – Tech. Je to skutečný hybridní pohon, a nikoli elektrifikovaný termický motor. Pohonný agregát společný hybridním pohonům Renault existuje ve dvou variantách: E-TECH pro „full hybrid“ (HEV neboli „hybrid“) a E-TECH Plug-in pro „plug-in hybrid“ (PHEV neboli „dobíjecí hybrid“). Pohonná jednotka v modelech E-Tech se skládá celkem ze tří motorů, jednoho spalovacího a dvou elektrických. Spalovací motor byl vyvinut v nové generaci pro optimální využití hybridního pohonu a používá nejmodernější technologie umožňující optimalizaci účinnosti a výkonnosti současně. Těžištěm inovací ve verzích E-Tech je automatická sekvenční převodovka. Tato rychlostní skříň s ozubenými koly nemá klasickou třecí spojku ani synchrony, což umožňuje snížit tření a tím pádem i omezit energetické ztráty. Modelová řada E-TECH je přizpůsobena jakémukoli využití, s nímž se zákazníci střetávají (mimoměstský provoz, město, dálnice).

Napsal: redakce

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz