iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Volvo Cars a Uber budou společně vyvíjet autonomní vozy

Volvo Cars a Uber budou společně vyvíjet autonomní vozy

 
volvo-0

pátek, 19. srpna 2016

Automobilka Volvo se dohodla na spolupráci se společností Uber, která působí se svým sdíleným způsobem dopravy po celém světě. Obě společnosti podepsaly smlouvu o společném projektu, jehož smyslem je vyvinout nové automobily, do kterých bude možné postupně integrovat nejnovější technologie na poli autonomního řízení až do zkonstruování vozidla, které vůbec nebude potřebovat řidiče. Tyto automobily bude vyrábět automobilka Volvo Cars přímo pro Uber. Celý projekt s rozpočtem 300 milionů dolarů bude financován oběma společnostmi.

 

Princip spočívá v tom, že budou automobilka Volvo a společnost Uber využívat stejná základní vozidla k vývoji dalšího stupně své vlastní strategie autonomního řízení. Díky tomu bude mít společnost Uber možnost vybavovat základní vozidla Volvo svými vlastními systémy autonomního řízení. Stejným způsobem bude postupovat i automobilka Volvo, jejímž cílem je představení vozidla, které bude schopno plně automatické jízdy (pátý stupeň automatizace).

Håkan Samuelsson, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars, k tomu řekl: „Volvo je jednou z nejprogresivnějších a nejvíce nadčasových automobilek na světě. Je celosvětovým lídrem ve vývoji technologií aktivní bezpečnosti a autonomního řízení, přičemž si zachovává svou pověst výrobce bezkonkurenčně bezpečných vozidel. Je nám ctí, že jsme mohli navázat spolupráci právě se společností Uber, která v celosvětovém měřítku zaujímá jednu z vedoucích pozic ve vývoji nových technologií. Tato aliance posouvá automobilku Volvo blíže do centra technologické revoluce aktuálně probíhající v automobilovém průmyslu.“

Nová základní vozidla budou vycházet z modulární platformy SPA, která představuje jednu z nejvyspělejších automobilových architektur na světě. Stojí na ní i konstrukce největších modelů značky, jako XC90 nebo S90 a V90. Platforma SPA byla vyvinuta v rámci programu globální průmyslové transformace automobilky Volvo, která odstartovala v roce 2010 s plánovanými investicemi 11 miliard dolarů a od samého počátku se u ní počítá se zavedením nejmodernějších technologií autonomního řízení, elektrifikace a online technologií.  

Travis Kalanick, výkonný ředitel společnosti Uber, prohlásil: „Každoročně zemře při autohaváriích více než milion lidí. Autonomní řízení může pomoci těmto tragickým dopravním nehodám předcházet, ale na jeho vývoj sami nestačíme. Z toho důvodu je pro nás partnerství s tak skvělou automobilkou, jako je Volvo, velmi důležité. Pokud jde o bezpečnost, značka Volvo představuje to nejlepší v daných třídách a je oprávněným lídrem vývoje. Jestliže dáme dohromady schopnosti společností Uber a Volvo, společně se nám podaří dosáhnout budoucnosti dříve.“

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz