iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Volvo (nejen) na našem trhu "jede"

Volvo (nejen) na našem trhu "jede"

 
volvo-0

úterý, 7. května 2019

Volvu se na českém trhu v poslední době velmi daří, první čtvrtletí letošního roku pro ni bylo dokonce rekordní. Švédská značka tak jde zcela proti trendu počátku letošního roku, který nebyl zejména pro prémiové automobilky příliš příznivý.

 

Automobilový trh v České republice se meziročně jak v měsíci březnu, tak za celé první čtvrtletí propadl o 12 procent, segment prémiových vozů dokonce v březnu poklesl o 20 procent, respektive o 14 procent za první čtvrtletí. Volvo naopak na našem trhu navýšilo prodeje v uplynulém čtvrtletí oproti prvnímu kvartálu 2018 o výrazných 25 procent, v březnu prodej vozů švédské automobilky na českém území dokonce ve srovnání se stejným obdobím loňského roku stoupl o rekordních 36 procent.

Za první čtvrtletí 2019 je tak Volvo třetí nejrychleji rostoucí značkou na trhu a tento úspěch je o to cennější, že zbývající konkurenční prémiové značky zaznamenaly v uvedeném období značný prodejní pokles. „Současné výsledky Volvo Cars na českém trhu se dají považovat za nejlepší v historii. Zároveň jsme dosáhli jednoprocentního tržního podílu, což je naším dlouhodobým cílem,“ uvedla Šárka Heyna Fuchsová, generální ředitelka Volvo Cars ČR.

Za tuzemským úspěchem švédské automobilky stojí vedle kvality prodejních i poprodejních služeb a širokou dealerskou sítí především zájem o nové modely. Standardně je nadále největší zájem o vozy kategorie SUV, z nich pak nejvíce o Volvo XC60, jež se stalo jedničkou svého segmentu. Na dalších místech se pak umístily modely XC40 a XC90, které ve svých kategoriích zaujímají druhou pozici v počtu registrací. „Tento úspěch samozřejmě nespadl jen tak z nebe, je to výsledek dobré práce náš všech, zaměstnanců importu i dealerské sítě,“ komentovala výsledky Volva Šárka Heyna Fuchsová.

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz