iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » DPP převzal 59 užitkových Peugeotů

DPP převzal 59 užitkových Peugeotů

 
peugeot-1

pondělí, 14. září 2020

Ve vozovém parku Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) došlo v poslední době k několika změnám od jmenování vedoucího obnovené jednotky vnitropodnikové dopravy, kterým se stal Pavel Novotný, až po strategické změny v oblasti systému pořizování a správy vozidel.

 

DPP se rozhodl v nadcházejícím období insourcovat vnitropodnikovou dopravu a za tím účelem nakupuje 134 nových užitkových vozidel. Díky tomuto přístupu plánuje podnik roční úsporu na provozních nákladech ve výši až 25 milionů korun. Tak velkou úsporu představuje ukončení dosavadní nevýhodné spolupráce se společností Karkir CZ.

DPP vloni provedl pět tendrů na vozidla několika kategorií, od malých a velkých LUV až po nákladní auta 4x4 či 6x4, tahače, návěsy, nakladače a podobně. V kategorii LUV v tendru zvítězila značka Peugeot, respektive její koncesionář, společnost Federal Cars. Ta dodala DPP 36 vozů Peugeot Partner, 11 vozů Peugeot Expert a 12 vozů Peugeot Boxer. Dodání vozidel proběhlo ve druhém a třetím čtvrtletí letošního roku. Všech 59 vozidel bude sloužit pro potřeby vnitropodnikové dopravy, jako zásahová vozidla a pro přepravu zaměstnanců či materiálu. Větší dodávky Expert a Boxer prošly před dodáním klientovi četnými karosářskými úpravami (valníky, nástavby).  „Jsem upřímně pyšný na to, že naše společnost dokázala v této velmi obtížné a nevyzpytatelné době dostát svým závazkům vyplývajícím z vítězného tendru a dodat přes všechny obtíže vozy včas. Zároveň jsem velmi potěšen tím, že se se značkou Peugeot můžeme podílet na velmi významných úsporách pro rozpočet hlavního města Prahy a rovněž na dlouhodobém zlepšování ovzduší v Praze, a to díky nahrazení starých, ekologicky již dávno překonaných vozů za nové a environmentálně přátelštější.“ říká Štěpán Vojtěch, jednatel a majitel společnosti Federal Cars s.r.o.

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz