Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Firemní auto roku 2018: 44 nominací

Firemní auto roku 2018: 44 nominací

 
2017-most

středa, 9. května 2018

Druhou dekádu své existence zahajuje anketa Firemní auto roku 44 nominacemi do šesti kategorií. Většina nominovaných automobilů se bude zároveň ucházet o některou ze čtyř speciálních Trophy, které jsou v programu této tradiční fleetové ankety atraktivní novinkou.

 

Nejvíce automobilů se bude ucházet o ocenění CROSS TROPHY určené vozům do lehčího terénu bez podmínky pohonu všech kol. Celkem zde bude o přízeň porotců soupeřit třináct SUV a crossoverů, o ryze terénní trofej TERRAIN TROPHY pak bude bojovat devět nominovaných modelů. Je mezi nimi téměř kompletní současné portfolio terénních pick-upů, nebo terénní legendy jako Mercedes-Benz třída G, Jeep Wrangler a Toyota Land Cruiser. Měnící se situaci na trhu pak dokumentuje šest elektromobilů a plug-in hybridů soupeřících o ocenění PLUG-IN TROPHY, stejný počet nominací má i poslední speciální kategorie - HYBRID TROPHY určená automobilům s autonomním (rekuperačním) dobíjením.

 

Schyluje se k zajímavým soubojům

Standardních kategorií ankety Firemní auto roku je letos šest a pokrývají základní hierarchii členění aut ve firemních autoparcích. Každý nominovaný automobil musel být zástupcem automobilové značky primárně nominován do jedné z nich, speciální Trophy jsou volitelné. Tři modely, konkrétně Lexus RX L, Lexus NX a Volvo XC60 zvládly splnění definice a tedy i nominaci do dvou Trophy najednou (HYBRID a CROSS). „Nově vyhlášené Trophy řadu značek zaujaly, což se příznivě projevilo i na počtu nominací. Určitě bude zajímavé sledovat, koho porotci vyberou coby vítěze každé z nich. Zejména v PLUG-IN TROPHY půjde o zajímavý souboj mezi klasickými elektromobily a plug-in hybridy, v CROSS TROPHY se zase utkávají pick-upy s klasickými terénními automobily. Navíc se dva z nich, Mercedes-Benz třída G a Jeep Wrangler představí v nové generaci,“ říká šéfredaktor pořádajícího magazínu FLEET firemní automobily Richard Plos a dodává: „Máme radost i z množství zcela nových aut v anketě. Přivítíme v ní novou generaci Fordu Focus, Kie Ceed, Peugeot Rifter a Citroën Berlingo Multispace, Lexus RX L, Volvo XC40 nebo modernizovanou Toyotu Aygo.“

Nejvyšší počet nominací zaznamenala kategorie BENEFIT PLUS, což jsou vozy typické pro střední až vyšší management. Zde má anketa dvanáct nominací. Desítka nominací pak spadá do kategorie TOP, což jsou automobily vrcholového managementu nebo úspěšných podnikatelů, majitelů společností a podobně. S odstupem jedné nominace pak následují kategorie COMPACT VAN (kompaktní užitkové vozy a pick-upy) a BENEFIT (automobily nižšího managementu a dalších pracovních pozic).

Nominace v každé kategorii budeme postupně představovat, kompletní přehled přináší i nadcházející třetí vydání magazínu FLEET firemní automobily, které vychází již za týden.  

 

Hlasovat bude i veřejnost

Anketa Firemní auto roku 2018 má naplánovány tři testovací dny, které jsou součástí letošního programu Dnů s Fleetem. První z nich se odehraje již příští týden 17. 5. v golfovém centru Kaskáda u Kuřimi, další pak 14. června v MOstě a 13. září v Pardubicích.

Od 1. června bude také spuštěno internetové hlasování pro širší fleetovou veřejnost. Vyhlášení výsledků se odehraje 10. října v prostorách Břevnovského kláštera v Praze. Vítěze ankety volí stočlenná manažerská porota, která je v současnosti doplňována o vhodné manažery se vztahem k firemním automobilům. Zájemci o zařazení do poroty ještě mohou napsat na info@ifleet.cz. Podmínkou je vedle odpovídající pozice ve firmě (manažer zodpovědný za výběr, nákup, provoz nebo remarketing firemních automobilů) účast na alespoň jednom z testovacích dnů a následné vyplnění on-line hodnocení založeného na vytvoření vlastního pořadí v každé z kategorií.

  

Firemní auto roku 2018

Seznam nominací

 

STANDARD

1. Citroën C3 Aircross

2. Renault Zoe

3. Toyota Aygo

 

BENEFIT

4. Citroën Berlingo Multispace

5. Ford Focus

6. Kia Ceed

7. Kia Niro

8. Mitsubishi Eclipse Cross

9. Nissan Qashqai

10. Peugeot Rifter

11. Toyota Auris Hybrid

 

BENEFIT PLUS

12. Ford Mondeo

13. Jaguar E-Pace

14. Jeep Wrangler

15. Jeep Compass

16. Kia Optima

17. Lexus IS

18. Lexus NX

19. Nissan Leaf

20. Peugeot 5008

21. Renault Koleos

22. Toyota Prius Plug-in Hybrid

23. Volvo XC 40

               

TOP

24. Alfa Romeo Stelvio

25. Ford Edge

26. Kia Stinger

27. Range Rover Velar

28. Lexus RX L

29. Lexus LS

30. Mercedes-Benz třída G

31. Mercedes-Benz CLS

32. Toyota Land Cruiser

33. Volvo XC60

 

COMPACT VAN

34. Citroën Jumpy Furgon

35. Fiat Fullback

36. Ford Transit Custom

37. Ford Ranger

38. Mercedes-Benz třída X

39. Mitsubishi L200

40. Nissan Navara

41. Peugeot Expert Furgon

42. Renault Alaskan

 

FULLSIZE VAN

43. Iveco Daily

44. Mercedes-Benz Sprinter

 

SPECIÁLNÍ KATEGORIE - TROPHY

 

PLUG-IN TROPHY

Kia Optima PHEV

Kia Niro PHEV

Nissan Leaf

Renault Zoe

Toyota Prius Plug-in Hybrid

Volvo XC60 T8

 

HYBRID TROPHY

Ford Mondeo HEV

Lexus IS 300h

Lexus NX 300h

Lexus RX L 450h

Lexus LS 500h

Toyota Auris Hybrid

 

COSS TROPHY

Alfa Romeo Stelvio

Ford Edge

Jaguar E-Pace

Jeep Compass

LR Range Rover Velar

Lexus RX L

Lexus NX

Mitsubishi Eclipse Cross

Nissan Qashqai

Peugeot 5008

Renault Koleos

Volvo XC40

Volvo XC60

 

TERRAIN TROPHY

Fiat Fullback

Ford Ranger

Jeep Wrangler

Mercedes-Benz třída G

Mercedes-Benz třída X

Mitsubishi L200

Nissan Navara

Renault Alaskan

Toyota Land Cruiser

 

        

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz