iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Jedenácté Fleet Awards ocenily novinky i prověřené produkty

Jedenácté Fleet Awards ocenily novinky i prověřené produkty

 
fleet-awards-0

čtvrtek, 11. října 2018

Ve středu 10. 10. byly v prostorách Břevnovského kláštera vyhlášeny výsledky jedenáctého ročníku anket Fleet Awards a Firemní auto roku 2018. Mezi nejúspěšnější se letos řadí Volvo, Ford a Toyota, uspěly ale také značky Peugeot, Citroën, Mercedes-Benz či Lexus.

 

Anketa Firemní auto roku vstoupila do své druhé dekády a letos hodnotila 44 nominací od osmnácti automobilových značek. Nominované automobily se ucházely o přízeň stočlenné manažerské poroty, sestávající ze stovky manažerů stovky domácích firem a organizací. V porotě jsou jak zástupci vrcholového managementu, tak fleetoví manažeři, vedoucí nákupu, provozu a podobné pozice vztahující se jak ke strategickému, tak taktickému či operativnímu řízení vozových parků. Porotce každoročně vybírá vyhlašovatel ankety, specializovaný magazín FLEET firemní automobily. Ten také vyhlašuje jednu svou cenu - fleetovou novinku roku. „Anketa Firemní auto roku byla vůbec první anketou tohoto druhu u nás, která nabízela v rámci hodnocení porotcům možnosti testovacích jízd na speciálně za tím účelem pořádaných akcích. Na tento trend pak navázaly jiné ankety, do té doby stavící čistě na internetovém hlasování, které jsme v naší anketě považovali vždy za doplněk hlavní části ankety. Každoročně se snažíme přilákat k členství v porotě pro hlavní hodnocení stovku zajímavých manažerských osobností, což není v dnešní uspěchané době vůbec snadné. Ale tak jako každý rok, i letos se nám podařilo vytvořit zajímavou porotu, ve které nechybí ani představitelé těch největších provozovatelů vozových parků u nás,“ říká Richard Plos, šéfredaktor magazínu FLEET firemní automobily.

V letošním roce prošla anketa několika změnami co do členění kategorií a přibyly speciální ceny, takzvané Trophy“ pro specifické automobily. Systém hodnocení porotců je jednoduchý: na základě svých zkušeností a poznatků z testovacích jízd vytvoří porotce v každé kategorii své pořadí na prvních pěti místech. V potaz bere samozřejmě i relevanci daného modelu v dané kategorii. „Pro každého porotce je v rámci on-line systému připraven chráněný přístup, takže může své hodnocení zadat komfortně doma nebo v kanceláři na základě svých poznámek. Nominujícím automobilkám je pak kdykoli k dispozici nahlédnutí do systému až na úroveň hodnocení jednotlivých porotců,“ doplňuje Richard Plos.

 

 

Vítězové standardních kategorií

V kategorii Standard, která představuje základní úroveň firemních aut pro běžné pracovní pozice, letos zvítězil Citroën C3 Aircross coby model s velmi dobrým poměrem cena/užitná hodnota. Na dalších místech se umístily modely Toyota Aygo, a elektromobil Renault Zoe. 

Kategorie Benefit je určena pro automobily, které jsou přidělovány pracovníkům na nižších řídicích funkcích, obchodním zástupcům a dalším důležitým pracovním pozicím s potřebou mobility, případně s nárokem na benefitní automobil. V této anketě se po třetím testovacím dni ankety v Pardubicích, kde byl porotcům ke zkušebním jízdám poprvé k dispozici nový Ford Focus, rychle měnilo pořadí na prvních příčkách, aby nakonec nová generace tohoto tradičního zástupce nižší střední třídy vybojovala vítězství. Druhá příčka patří Toyotě Auris Hybrid, třetí příčku obsadil další nový model na trhu, Kia Ceed.

Pod názvem Benefit Plus se skrývá kategorie, která oceňuje automobily určené pro střední či vyšší řídicí pozice, téměř výhradně v roli benefitních automobilů. Navzdory silné konkurenci (dvanáct nominací) větších modelů se prosadilo Volvo XC40 coby atraktivní automobil módní kategorie SUV, který se navíc svou cenou vejde u mnoha firem do běžného finančního limitu pro střední manažerské pozice. Druhou příčku obsadil Ford Mondeo, třetí místo Jaguar E-Pace.

V kategorii Top, jejíž název hovoří za vše, neboť je určena pro vozy nejvyššího vedení firem, si v desetičlenné konkurenci největší bodový příděl zajistila nová generace modelu Mercedes-Benz CLS. Druhá příčka patří Volvu XC60, bronz putuje k Range Roveru Velar.

Anketa Firemní auto roku oceňuje také užitkové automobily, které jsou nedílnou součástí firemních vozových parků. V kategorii Compact Van, určené pro malé a středně velké užitkové automobily zvítězil modernizovaný Ford Transit Custom před dvěma pronásledovateli z řad terénních pick-upů: Druhý skončil Mercedes-Benz třída X, třetí Ford Ranger.

 

Držitelé speciálních Trophy

Anketa Firemní auto roku vyhlašuje také čtveřici speciálních „Trophy“, do kterých jsou zařazeny specifické automobily nominované v základních šesti kategoriích. Jejich specifikem je buď jejich alternativní pohon (Plug-in Trophy a Hybrid Trophy), možnost provozu mimo zpevněné komunikace (Cross Trophy a Off-road Trophy).

Plug-in Trophy je určena pro automobily s dobíjením ze sítě a stala se kořistí Volva XC60 T8, které zvítězilo před Toyotou Prius Plug-in Hybrid a Nissanem Leaf. Leaf se tak stal nejlépe hodnoceným elektromobilem ankety. V Hybrid Trophy se radovali zástupci Lexusu, neboť si odnesli trofej za vítězství modelu LS 500h. Stupně vítězů doplnily Lexus RX L 450h a Toyota Auris Hybrid.

V kategorii Cross Trophy, určené pro vozy do lehkého terénu, bralo trofej vítěze Volvo XC60, druhá příčka patří Range Roveru Velar, třetí Jaguaru E-Pace. Off-road Trophy pro auta do těžkého terénu má svého letošního vítěze v Toyotě Land Cruiser, druhý skončil Mercedes-Benz třídy G a třetí příčka patří novému Jepu Wrangler.

Ve veřejné části ankety, tedy internetovém hlasování, uspěly v kategorii Referentské vozy Toyota Auris Hybrid, v kategorii Manažerské vozy Peugeot 5008 a v kategorii Užitkové vozy Citroën Jumpy Furgon.

 

Vítězové Fleet Awards

V produktové části ankety Fleet Awards bylo ve čtyřech kategoriích (Inovace, Bezpečnost, Outsourcing a Ekologie) nominováno patnáct produktů a služeb, ze kterých vybírala desetičlenná odborná porota. Mezi nově dekorovanými byly letos dvě společnosti, které dosud skleněnou „Fleetovou múzu“ nezískaly. Další dvě si již naopak několik ocenění z minulých ročníků odnesly. V kategorii Inovace uspěla již potřetí za sebou společnost AG Experts s programem mobilních oprav a výměny autoskel. V kategorii Bezpečnost letos uspěla DEKRA CZ s produktem SafeMobility, kategorii Outsourcing dominovala společnost ALD Automotive se svým programem ALD Operák a Moneta Money Bank získala ocenění v kategorii Ekologie za svůj program Zelená Moneta.

Tradičně také anketa Fleet Awards ocenila dvojici fleetových manažerů - jednoho mezi dodavateli, druhého mezi provozovateli fleetů. V prvním případě byl oceněn Pavel Hrabal ze společnosti Komersia Auto, která na našem trhu zastupuje značku Iveco, ve druhém případě si již podruhé v historii ankety odnesl toto ocenění Rastislav Dobrovodský, fleet manažer společnosti Danone.   

 


FLEET AWARDS 2018

Výsledky

 

INOVACE

AG Experts s.r.o. Mobilní opravy a výměny autoskel

 

BEZPEČNOST

DEKRA CZ a.s. SafeMobility

 

OUTSOURCING

ALD Automotive s.r.o. ALD Operák

 

EKOLOGIE

MONETA Money Bank a.s. Zelená MONETA

 

Fleet manažer roku

dodavatel Pavel Hrabal, Komersia Auto, s.r.o. 

 

Fleet manažer roku

provozovatel Rastislav Dobrovodský, DANONE, a.s.

 


 

Firemní auto roku 2018

 

STANDARD Citroën C3 Aircross

BENEFIT Ford Focus

BENEFIT PLUS Volvo XC40

TOP Mercedes-Benz CLS

COMPACT VAN Ford Transit Custom

FULL SIZE VAN Mercedes-Benz Sprinter

 

PLUG-IN trophy Volvo XC60 T8

HYBRID trophy Lexus LS 500h

CROSS trophy Volvo XC60

OFF-ROAD trophy Toyota Land Cruiser


 

internetové hlasování

 

REFERENTSKÉ VOZY Toyota Auris Hybrid

MANAŽERSKÉ VOZY Peugeot 5008

UŽITKOVÉ VOZY Citroën Jumpy Furgon

 


 

FLEETOVÁ NOVINKA ROKU

Ford Focus


 

Desetičlenná odborná porota

Přemysl Žižka Fleet expert AZ Mobility, s.r.o.

Radovan Mužík Partner Fleet Partners s.r.o.

Stanislav Zelenka Jednatel AUTOauction Group, s.r.o.

Robert Kotál Předseda představenstva Dopravní akademie a.s.

Jan Linhart Partner KPMG Česká republika s.r.o.

Richard Plos Šéfredaktor FLEET firemní automobily

Jiří Linder Fleet manažer Seznam CZ a.s.

Jan Kubásek Vedoucí odboru doprava Česká pošta s.p. 

Kamil Navrátil Facility Services Coordinator AHOLD Czech Republic a.s.

Karel Vosátka Fleet manažer Lesy České republiky s.p.

 


 

Stočlenná manažerská porota

Vít Baldík Fleet Manager Innogy, a.s.
Michal Barták Jednatel PPS spol, s.r.o.
Pavel Bartoš Fleet manažer International Pharmaceutical Corporation, a.s.
Jaroslav Beneš Ředitel Městská realitní Poděbrady, a.s.
Jiří Betlach Správce majetku AKCENTA  LOGISTIC a.s.
David Blažek Fleet Manager Schindler CZ, a.s.
Petr Bohuslav Jednatel RUMPOLD-P, s.r.o.
Zdenek Brožek Vedoucí odboru správy majetku Veba a.s.
Ivan Bruthans Service Center Manager Fleet Logistics International
David Buršík Správce vozového parku ZCZ, s.r.o.
Josef Bystrianský Hlavní technik dopravy CSGM, a.s.
Radek  Dlouhý Plant Operations Manager NCH Czechoslovakia spol. s r.o.
Rastislav Dobrovodský Fleet Manager DANONE, a.s.
Gustav Doleček Jednatel TEZA, s.r.o.
Tomáš Doubrava Fleet manager CPI services, a.s.
Josef Dušek Fleet manažer Compas automatizace s.r.o
Pavel Fárek  Koordinátor vozového parku Plzeňský Prazdroj, a.s.
Martin Filípek jednatel Via Finance, s.r.o.
Vladimír Havelka Fleet Manager Česká zbrojovka, a.s.
Pavel Herda Manažer útvaru Dopravní služby ČEZ Korporátní služby, s.r.o.
Jan Heřmanský Generální ředitel Svitap J.H.J. s.r.o.
Antonín Hlaváček Fleet Manager BLUE OCEAN management s.r.o.
Petr Hodoško Logistics Manager Austin Detonator, s.r.o.
Tomáš Horyna Provozní ředitel Armex Energy, s.r.o.
Petr Hvozdovský Správce majetku Mart s.r.o.
Ivo Hykyš Head of Mobility Services Siemens, s.r.o.
Jiří  Chaloupecký Fleet Manager Thuasne CR, s.r.o.
Jan Chudoba jednatel REEL KLADNO, s.r.o.
Radek Jakubský Jednatel PROMA REHA, s.r.o.
Tomáš Janák Vedoucí oddělení MS a HS Ústav pro hospodářskou úpravu lesů, s.p.
Ivo Jedlička Správce autoparku Henkel ČR, s.r.o.
Rastislav Jelínek Fleet Manager DHL Global Forwarding (CZ), s.r.o.
Zdeněk Jelínek Jednatel GurmEko s.r.o.
Pavel Kabát Vedoucí dopravy Prádelna Kyselý, a.s.
Petr Kadlec Vedoucí projektu EUROSOFT-Control, s.r.o.
Libor Kameník Prokurista Demonta Trade SE, s.r.o.
David Kašpar Ekonom Primátor, a.s.
Pavel Kobeda Jednatel Manus Prostějov, spol. s r.o.
Josef Kopinec Country and LBU EPMV Fleet Manager ABB s.r.o.
Pavel Korec Manažer pro obch. partnery a spec. projekty   Rudolf Jelínek a.s.
Milena Kořínková Vedoucí dopravy ŠKODA JS, a.s.
Zdenek Kotik Jednatel Magrix, s.r.o.
Petr Kouba Vedoucí dopravy Pekařství a cukrářství Sázava s.r.o.
Roman Kovář Předseda ASV výrobní družstvo
Martin Kovář Generální ředitel  Jitona, a.s.
Petr Králíček Fleet Manager Philip Morris ČR, a.s.
Jan Krampl ředitel nákupu Heluz cihlářský průmysl, v.o.s.
Blanka Krčmářová  Vedoucí dopravy Omniport spol. s r.o.
Jan Křížek CEO Corseq, s.r.o.
Jiří Kuba Vedoucí dopravy a mechanizace PKS stavby, a.s.
Jan Kubásek Vedoucí odboru doprava Česká pošta, a.s.
Emil Kubašák Vedoucí osobních vozidel Hochtief CZ a.s.
Jiří Kubeš Strategický nákup Goldbeck Prefabeton s.r.o.
Milan Kunc Vedoucí dopravy BEAS, a.s.
Jiří Lapka Vedoucí logistiky Kompek, spol. s r.o.
Štěpán Litera Fleet Coordinator MAKRO
Stanislav Lopata Jednatel Soletanche Česká republika s.r.o.
Roman Macháček Ekonomika a provoz Česká televize
Vladislav Malík Sekce Provoz Peťura Stavebniny, s.r.o.
Čeněk Malý Vedoucí dopravy OMEXOM GA Energo s. r. o.
Luboš Mareček Správce vozového parku Compag Mladá Boleslav s.r.o.
Monika Marešová Bosch Diesel Vedoucí správy vozovéhoparku
Martin Marosz Finanční ředitel Teradata Česká republika
Aleš Marván Ředitel JASS, a.s.
Petr Mašek Generální ředitel Piston Rings Komarov, s.r.o. 
Zbyněk Müller Ředitel společnosti TT-Complex s.r.o.
Luděk Mysliveček Store & Fleet manager CWS boco Česká republika, s.r.o.
Kamil Navrátil Facility Services Coordinator Ahold Czech Republic, a.s.
Aleš Nedvídek Manažer pro dopravu a investice Technické služby města Liberce a.s.
Ondřej Pastrňák Fleet Manager Red Bull Česká republika, s.r.o.
Petr Pernička Ředitel logistiky Fatra, a.s.
Radek Pilař Fleet Manager Tesco Stores, a.s.
Martin Písařík Generální ředitel INTERACTION, s.r.o.
Michal Piskáček Fleet Manager Komerční banka a.s.
Jaroslav Podzimek Předseda představenstva ADV Libštát, a.s.
Miroslav Procházka Manažer správní a provozní sekce B. Braun medical, s.r.o.
Jiří Procházka Car Fleet Manager Zentiva Group, a.s.
Jiří Pták Ředitel Forte Steel, s.r.o.
Karel Rejchlík Key Account Manager MK Market, spol. s r.o.
Pavel Rodek Car Fleet Manager RESIDOMO, s.r.o.
Aleš Roessler  Ředitel pro facility management  Unipetrol RPA, s.r.o.
Jiří Rozínek Jednatel KERSON spol. s r.o.
Kamil Řípa Vedoucí dopravy Mlékárna Hlinsko, a.s.
Jan Smaržík Quality Manager PRO TENAX, s.r.o. 
Petr Soukup Services and Fleet Coordinator TNT Express Worldvide, s.r.o.
Michal Staněk Prodejní ředitel TES Vsetín, s.r.o.
Marek Šebest Car Fleet&Office Manager Takeda Pharmaceuticals ČR s.r.o.
Břetislav Šimeček Ředitel Moravia Stamping., a.s. 
Pavol Šindléry Správce vozového parku ALIMPEX FOOD, a.s.
Petr Tomášek specialista dopravy Povodí Vltavy, s.p.
Aleš Tůma Provozní ředitel Ještědská stavební, s.r.o. 
Jiří Ureš Fleet manager Wheelabrator Czech s.r.o.
Rastislav Vašica Finanční ředitel Bohemia Sekt, a.s.
Miroslav Vejman Předseda představenstva Olife Energy
Jiří Veselka Vedoucí ekonomického útvaru Sklopísek Střeleč, s.r.o.
Róbert Veselý  Ved. provozu Služby a ekonomika ŽĎAS, a.s.
Jaroslava Vítovcová Vedoucí dopravy Povodí Vltavy, s.p.
Jaroslav Zahradník Vedoucí dopravy Metrostav, a.s.
Jiřina Zemanová Jednatel Dahlia Group, s.r.o.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz