iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Den s Fleetem Pardubice hostil 322 účastníků

Den s Fleetem Pardubice hostil 322 účastníků

 
2018-pardubice

pátek, 14. září 2018

Celkem 322 hostů přijelo do Golf & Spa resortu Kunětická hora v Dříteči nedaleko Pardubic, aby se zúčastnili akce Den s Fleetem & Management Day 2018. Na akci se zástupcům vozových parků prezentovalo nakonec devatenáct automobilových značek, které přistavily k jízdním testům 92 automobilů, mezi kterými nechyběly žhavé novinky, jako DS 7 Crossback nebo Ford Focus.

 

Pardubické fleetové setkání pořádané magazínem FLEET firemní automobily je z celého seriálu Tour de Fleet nejoblíbenější, což se potvrdilo i letos. Z celkového počtu 322 hostů bylo 214 zástupců provozovatelů vozových parků, z nich 51 členů manažerské poroty pro volbu Firemních aut roku.

Program akce sestával ze čtyř prezentací a přednášek a nabídky testovacích jízdy na jednotlivých stanovištích - a to nejen automobilek, zajímavá auta k vyzkoušení přivezla také například leasingová společnost Sixt, zatímco další dodavatelé vsadili na jiná lákadla: u Webdispečinku se jednak míchaly osvěžující koktejly a fotily veselé momentky ve fotoboudě, u CCS se zase hrála ruleta o ceny. A k tomu všemu „vyhrával“ zvuk nastartovaných motorů - a nebo také ne, protože i letos byly k dispozici vedle spalovacích aut i elektromobily.

Dopolední program prezentací zahájil Pavel Novotný, Head of Fleet společnosti Toyota, který měl jasný, ale náročný záměr: seznámit přítomné s novinkami, které má největší automobilka světa přichystány pro své zákazníky na rok 2019. Náročný proto, že je novinek u Toyoty nebývale hodně. Definitivně se vrací modelová řada Corolla v několika verzích, nahrazuje tak po dvou generacích model Auris. K dispozici budou jak konvenční, tak i dvě hybridní verze, kombík by měl svým zavazadlovým prostorem uspokojit i v tomto ohledu náročné zákazníky. Zcela nové generace se dočká také ikonické SUV s názvem RAV4 a obnovenou evropskou premiéru zažije model Camry. Toyota hodně sází na své hybridní pohony, které zaujímají v její nabídce stále významnější úlohu, nezapomíná ale ani na užitkové vozy, na které mimochodem nabízí záruku až milion kilometrů!

O tom, že značky Jaguar a Land Rover mohou být zajímavou prémiovou alternativou k jiným prémiovým značkám, hovořil Jan Lichner, Area Sales Manager pro Českou republiku. Vedle samotné široké nabídky automobilů, které v některých kategoriích jen obtížně hledají přímého konkurenta, zdůraznil i nadstandardní před i poprodejní servis, stejně jako zajímavé fleetové podmínky. Velkou část své prezentace pak Jan Lichner věnoval elektromobilu Jaguar i-Pace a jeho vlastnostem. První prémiový elektromobil na trhu nabídne dech beroucí parametry včetně dlouhého dojezdu. Jedná se přitom o vůz zpracovaný stejně pečlivě a kvalitně jako jeho konvenční kolegové značky Jaguar.

Sandra Plachá, marketingová manažerky společnosti Mercedes-Benz Cars Česká republika, si pro auditorium nepřipravila standardní prezentaci, ale zábavnou soutěž zaměřenu na historii i současnost lídra prémiového segmentu. Účastníci se pobavili, poučili a nakonec i vyhrávali.

Závěr přednáškového bloku patřil odborné přednášce Jana Hájka, ředitele společnosti Unipetrol výzkumně vzdělávací centrum, a.s. I když se jednalo o „nejtěžší“ část dopoledního bloku, bylo to velmi zajímavé vystoupení, ve kterém se přítomní dozvěděli o automobilových palivech řadu nových informací včetně toho, co především omezuje výrobce paliv v jejich „kvalitativním rozletu“. Jsou to především regulatorní zásahy, které vyžadují v palivech přítomnost látek, které jdou proti optimálnímu složení pohonných hmot. A s tím si musí poradit jak automobilky při konstrukci svých motorů, tak výrobci paliv...  

Odpolední program se nesl v tradičním duchu, tedy především testovacích jízd, které byly o to atraktivnější, že automobilky dovezly řadu opravdu prestižních a zajímavých modelů. Velkolepě pojaly svou přítomnost jak Toyota a Lexus, Tak Jaguar a Land Rover, ale ani další se nenechali zahanbit. Mezi auty k testům se objevila žhavá novinka v podobě DS 7 Crossback, u Hyundaie byla „rvačka“ a sportovní i30N, podepsaný navíc jezdcem WRC Danielem Sordem. Mimochodem - tričko a čepici s jeho podpisem si odnesl i vylosovaný host Dne s Fleetem! Ford se pochlubil novým Focusem, Mercedes-Benz novou třídou G, Peugeot měl již k dispozici novou 508, Nissan nový Leaf a tak dále. Poslední testovací jízdy proběhly v samém závěru akce, Tour de Fleet 2018 jimi ale ještě neskončila. Čeká nás Plug-in Day 2018 v Břevnovském klášteře dne 10. října a na něj navazující galavečer s vyhlášením výsledků ankety Fleet Awards 2018 tamtéž. Zájemci o elektromobilitu se na Plug-in Day mohou přihlásit přes formulář zde.         

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz