iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » LeasePlan má nového generálního ředitele. Brix střídá Hájka

LeasePlan má nového generálního ředitele. Brix střídá Hájka

 
lease-plan

pátek, 16. února 2018

Dlouholetý generální ředitel domácího zastoupení LeasePlanu Jaromír Hájek v souvislosti se změnami, které provázejí společnost po převzetí novým majitelem, odstoupil a jeho funkci přebírá Martin Brix, dosavadní finanční ředitel. Do uvolněné pozice finančního ředitele byl jmenován Petr Mašek, který dosud ve společnosti působil jako zástupce finančního ředitele. Petr Mašek se stal zároveň jedním ze dvou jednatelů firmy.

 

Martin Brix vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a do české pobočky LeasePlanu nastoupil v roce 1999. V roce 2007 jej centrála skupiny pověřila rozjezdem rumunské pobočky v roli finančního ředitele. Už po třech letech provozu začala firma vydělávat a během necelých pěti let se stala jedničkou rumunského trhu. V roce 2012 se Martin Brix vrátil do České republiky na pozici finančního ředitele.

Loni na jaře byl Martin Brix vyhlášen Finančním ředitelem roku 2016 v prestižní anketě, kterou každoročně pořádá Klub finančních ředitelů (CFO Club). Vozový park LeasePlanu Česká republika vykazuje v posledních letech minimálně desetiprocentní roční růst, k němuž přispěl i vstup do nových zákaznických segmentů, zejména do kategorie malých a středních firem. Současně se podle měření nezávislé agentury zvyšuje loajalita klientů vůči společnosti i angažovanost zaměstnanců. „Jsem velice potěšen jmenováním do funkce generálního ředitele. Mým hlavním úkolem bude provést firmu úspěšně obdobím zásadních změn, které probíhají na trhu s mobilitou. Náš obor budou stále intenzivněji ovlivňovat takové fenomény, jakými jsou nástup elektromobility, sdílených služeb a digitalizace procesů. Tomu musíme přizpůsobit své produkty a služby, protože klienti od nás právě takové inovace očekávají. Rád bych také poděkoval Jaromíru Hájkovi za jeho dlouholetou práci pro společnost a přeji mu hodně úspěchů do budoucna,“ říká Martin Brix.

Společnost LeasePlan změnila v loňském roce majitele. Tehdejší vlastník, konsorcium tvořené společnostmi Volkswagen Aktiengesellschaft a Fleet Investments B.V. odprodalo sto procent podílu v LeasePlanu konsorciu  LP Group B.V., které reprezentuje skupinu investorských společností, kterými jsou přední nizozemský fond PGGM, dánský ATP, dále společnosti GIC, Luxinva S.A. (vlastněná společností Abu Dhabi Investment Authority) a investičním fondem TDR Capital LLP. V loňském roce došlo mimo jiné také ke změně loga společnosti a řadě interních změn.  

 

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz