iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Počet vozů na CNG roste. Zejména díky Poště...

Počet vozů na CNG roste. Zejména díky Poště...

 
cng-3

středa, 22. ledna 2014

V České republice jezdí již téměř sedm tisíc vozidel na stlačený zemní plyn. Prodej této pohonné hmoty se za minulý rok vyšplhal na téměř 22 milionů metrů krychlových, což je meziroční nárůst o 45 procent. Přibývají i veřejné CNG plnicí stanice, v nejbližší době jich bude v plném provozu již 55.

 

V provozu je v současnosti 6700 vozidel, oproti loňskému podzimu je to nárůst o šest procent. Zvýšení počtu je však způsobeno zejména obnovou vozového parku České pošty, která se rozhodla provozovat většinu svých vozidel právě na CNG. Nelze tedy hovořit o obecném trendu, přestože právě takové příklady, jako je Česká pošta, jistě nezůstanou bez povšimnutí u řady dalších provozovatelů firemních automobilů, případně i privátních zákazníků.
Zásadní výhodou vozů na zemní plyn jsou nižší náklady na pohonné hmoty. Provoz na CNG stojí zhruba korunu na kilometr, což je výrazně méně, než při provozu na benzín nebo motorovou naftu. Pro fleetové provozovatele je velkým pozitivem také fakt, že nedochází ke krádežím pohonných hmot ze strany zaměstnanců. Nevýhodou je naopak zatím stále ještě nedostatečná síť čerpacích stanic. Jejich počet se nicméně vytrvale zvyšuje a přibývá výdejních míst umístěných přímo na klasických čerpacích stanicích. 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz