Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Dacia Jogger

Dacia Jogger

 
2022-michele

úterý, 22. března 2022

(TZ:Renault Group)Nový model Jogger, Dacia představuje rodinný vůz s až sedmi sedadly. Rodinná a víceúčelová Dacia Jogger si bere to nejlepší z každé kategorie: délku karoserie kombi, prostornost interiéru MPV a atributy SUV. Je nezařaditelná do jediné třídy a stává se tak unikátním vozem na trhu. Jako správný rodinný vůz nabízí nejlepší poměr cena / prostornost interiéru a víceúčelové využití vozu.

 

Za volantem nabízí nová Dacia Jogger řidiči pocit řízení vozu segmentu C. Díky rozvoru 2,90 m je stabilní a 16palcové ráfky mu umožňují dobrý kontakt se silnicí při zachování výborného komfortu. Pevná konstrukce karoserie mu navíc dodává robustnost. Prostor pro pasažéry, odhlučnění a výška střechy se podílejí na komfortu vozidla pro všechny cestující včetně třetí řady. Dacia Jogger je ideálním rodinným partnerem pro každý den, ale také pro výjezdy ven a do přírody. Dacia poskytuje veškerou podstatnou výbavu, aniž by jakkoliv omezovala bezpečnost cestujících ve vozidle. Nová Dacia Jogger je k dispozici v 5 a 7místné verzi, má tři verze výbavy (Essential, Comfort a Extreme) a je dostupná v šesti barvách karoserie : bílá Glacier, nebo metalické laky : modrá Iron, hnědá Terracotta, šedá Comete, šedá Moonstone, černá Nacré.  Nová Dacia Jogger bude při uvedení na trh k dispozici se dvěma motory se šestistupňovou manuální převodovkou: se zcela novým zážehovým motorem TCe 110 a dvoupalivovým benzinovým/LPG motorem TCe 100 LPG. Paletu motorů doplní v roce 2023 hybridní verze.

Segment C
Dacia přepracovala rodinný vůz tak, aby splňoval každodenní potřeby dnešních rodin a zároveň plnil touhy po výletech a dobrodružstvích v přírodě. S délkou karoserie kombi, prostornosti MPV a atributy SUV je Dacia Jogger ideálním vozem pro splnění těchto požadavků.

Dynamická linie
Dacia Jogger má přední masku s širokou mřížkou, která je typická pro značku Dacia. Výrazné blatníky, kola v rozích karoserie a spoiler na zadních dveřích dodávají vozu dynamiku. Svislá zadní světla zajišťují co největší vstup do zavazadlového prostoru a jejich tvar zvýrazňuje široké zadní blatníky a dotváří tak robustní vzhled vozu. Dacia Jogger podporuje outdoorový styl střešními lištami, zvýrazněnými podběhy a vysokou světlou výškou (200 mm bez zatížení), díky čemuž se přizpůsobí jakémukoliv typu vozovky.

Rozměry
Je vybavena koly o velkém průměru (660 mm) s vysokou bočnicí pneumatiky. Dacia Jogger tak vyzařuje dojem robustnosti. Její velkorysý rozvor 2,90 m, výška kabiny a svislá zadní část (svislá zadní světla, velmi široké zadní dveře, nízko položená hrana zavazadlového prostoru) přispívají k vnitřní prostornosti, v kabině i v zavazadlovém prostoru. Velká délka zadních dveří a boční odsazení v úrovni oken (40 mm) usnadňují nastupování na zadní sedadla. Dacia Jogger je se svými 4,55 m nejdelším vozem v nabídce Dacia. Tyto rozměry jsou rodinami vyhledávány pro všestranné každodenní využití.

Světelný podpis ve tvaru písmene Y
Přední a zadní optika zahrnuje nový světelný podpis Dacia ve tvaru Y. Technologie LED byla využita v předních denních světlech i v potkávacích světlech. Kromě snížené spotřeby elektřiny, poskytují lepší světelnou účinnost jak ve dne, tak hlavně v noci, tím i lepší viditelnost ostatních účastníků provozu.

Modulární střešní lišty
Od druhého stupně výbavy je Dacia Jogger vybavena modulárními podélnými střešními lištami, které je možné upravit jen několika otočeními klíče na příčníky. Střešní lišty se mohou využít pro jakoukoliv přepravu včetně té neočekávané. V podélné poloze ladí k designu bez negativního vlivu na aerodynamiku vozidla, v příčné poloze slouží jako nosič, který unese až 80 kg (jízdní kola, lyže, střešní box apod.). Tento důmyslný patentovaný systém ztělesňuje ducha Dacie: chytrý, praktický, jednoduchý a ekonomický. Kola zvýrazněná vystupujícími oblouky jsou vybavena disky „FLEXWHEEL“ v designu, který málokdo rozezná od disků z lehkých slitin. Kliky dveří mají střídmý design a ergonomický tvar. K otvírání kufru slouží elektrické tlačítko ukryté pod lištou zadních dveří pro větší praktičnost. Svislá zadní světla maximalizují šířku vstupního prostoru zavazadelníku pro usnadnění nakládání. 

Řada efektivních motorů na benzín a LPG
Dacia Jogger využívá řadu motorů vhodných pro jakékoliv rodinné použití s novým benzinovým motorem 1.0 TCe 110 a motorem TCe 100 LPG, který pracuje na benzín / LPG.

Nový motor TCE 110
Dacia Jogger je vybavená zcela novým benzínovým motorem TCe 110 s manuální šestirychlostní převodovkou. TCe 110 je tříválcový motor 1.0 L turbo s přímým vstřikováním paliva o výkonu 110 koní (81 kW). Hliníkový blok motoru umožnil snížit jeho váhu. Disponuje točivým momentem 190 Nm již při 1 750 ot./min. (maximální točivý moment 200 Nm při 2900 ot./min.). Nový TCe 110 disponuje variabilním časováním ventilů, variabilním olejovým čerpadlem a využívá řady účinnějších materiálů podporujících výkon a snížení spotřeby paliva. Integrované výfukové potrubí, filtr pevných částic a přímé vstřikování pomáhají snižovat emise CO2.

Dacia LPG: dvojí palivo benzín-LPG
Dacia je jediný konstruktér, který nabízí kompletní řadu vozidel na dvojí palivo, benzín a LPG. Tovární implementace této technologie zaručuje bezpečnost a spolehlivost. Trvání konstrukční záruky, servisní intervaly a náklady na údržbu, kapacita palivové nádrže je identická jako u benzínové verze (nádrž LPG se nachází na místě rezervního kola). Smíšená spotřeba motoru 1.0 TCe LPG v cyklu WLTP začíná na 7.4 L/100 km* (čili 118 g CO2/km*). Při jízdě na LPG vypouští Dacia Jogger průměrně o 10 % emisí CO2 méně než odpovídající benzínový motor. Poskytuje navíc dojezd přes 1 000 km díky svým dvěma nádržím: 40 L na LPG a 50 L na benzín. Použití LPG u Dacie spojuje snadné použití, radost z jízdy a snižuje emise CO2 a umožňuje velký dojezd na jedno tankování. V některých zemích lze při používání dvojího paliva benzín/LPG využít různé pobídky, nižší daň, nižší ceny u čerpací stanice nebo absenci ekologické přirážky či omezení provozu.

Dacia Jogger Hybrid v roce 2023
V roce 2023 doplní nabídku motorizací plně hybridní verze. Dacia Jogger bude prvním modelem značky, který bude technologii HYBRID využívat.

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz