iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » DS Aero Sport Lounge: Crossover budoucnosti

DS Aero Sport Lounge: Crossover budoucnosti

 
aero-longue

pondělí, 27. dubna 2020

Zrušení ženevského autosalonu překazilo nejednu premiéru nového auta, ať už produkčního, nebo konceptu. Jeden z nejzajímavějších konceptů měli připraven u DS, avantgardní a prémiově laděné značky skupiny PSA. Ta hodlala zaujmout konceptem DS Aero Sport Lounge coby svou střednědobou vizí.

 

S konceptem Aero Sport Lounge se návrháři DS snaží vyřešitr rozpor, kterému dnes musí automobiky čelit. Při neutuchajícím zájmu o vozy koncepce SUV a silném tlaku na snižování emisí potřebují zajistit co nejvyšší energetickou úspornost takových aut, ale zároveň jim ponechat jejich styl a potřebné vlastnosti. Řešením je vedle nových materiálů a druhů pohonu také co nejpříznivější aerodynamika. U DS proto navrhli velmi odvážně pojatý koncept, jehož tvary jsou nejen zajímavé až výstřední, ale zároveň efektivní z hlediska aerodynamického odporu. „Víme, že zákazníci budou i nadále požadovat vozy SUV. Zároveň musíme najít nová inovatovní řešení. Příkladem je DS Aero Sport Lounge, který je ukázkou nové éry automobilů. Představujeme v něm naši snahu nabízet luxus a přitom mít na paměti ekologickou stopu. Pro tento koncepční vůz, který předznamenává naše další návrhy, jsme se rozhodli pro avantgardní technologická řešení,“ říká  Thierry Metroz, ředitel designového studia DS.

Pětimetrová karoserie navíc poskytuje velký vniřní prostor, který má mimochodem také dost daleko do konformity. O infortmovanost řidiče a spolucestujícího se stará vitruální displej integrovaný do vodorovné průběžné konzoly,  informace jsou také promítány na čelní sklo s využitím technologie rozšířené reality. Loketní opěrka mezi sedadly slouží jako ovladač. Její senzory detekují každé gesto a malé ultrazvukové reproduktory přinášejí hmatovou odpověď.

 

 
 
 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2020 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz