Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Ford Transit Connect by měl být podle automobilky nejúspornější

Ford Transit Connect by měl být podle automobilky nejúspornější

 
ford-0

úterý, 2. července 2013

Ford dnes oznámil, že nový užitkový model Ford Transit Connect, který se začne prodávat během letošního roku, bude mít nejnižší spotřebu paliva ve své třídě. Kombinovaná spotřeba verze kompaktní dodávky Transit Connect ECOnetic činí podle evropské normy (715/2007) pouze 4,0 l nafty na 100 km, což odpovídá emisím CO2 na úrovni 105 g/km. Oproti současnému modelu znamenají tyto hodnoty zlepšení o 34 procent.

 

Transit Connect ECOnetic je poháněn vznětovým motorem Ford 1.6 Duratorq o maximálním výkonu 70 kW a pro podnikatele z celé Evropy bude znamenat příležitost k podstatnému snížení provozních nákladů. Nový Transit Connect se zároveň stane první dodávkou značky Ford, která zákazníkům umožní zvolit úsporný zážehový motor 1.0 EcoBoost. Ten je již dvojnásobným vítězem prestižní odborné ankety „International Engine of the Year“ (Mezinárodní motor roku) a v Transitu Connect vykazuje při měření podle výše uvedené normy kombinovanou spotřebu 5,6 l/100 km (emise CO2 129 g/km).

Vedle nízkých výdajů za palivo slibuje automobilka také úspory na údržbě a opravách. „Provozovatelé dodávek vždy hledají nové způsoby snižování nákladů a nový Transit Connect představuje obrovský krok vpřed tam, kde bývají výdaje nejvyšší, tedy u čerpacích stanic,“ uvedl Stephen Lesh, šéfkonstruktér programu Transit Connect z Ford of Europe.

Nejúspornější verzí nového Transitu Connect je model ECOnetic, důkladně optimalizovaný pro co nejnižší spotřebu paliva. Vyznačuje se komplexní sadou úsporných technologií Ford od systému Stop-Start přes rekuperační brzdění až po aktivní masku chladiče. K úspornějšímu provozu přispívá rovněž o čtyři procenta delší stálý převod a omezovač rychlosti.

Úsporné technologie Ford jsou k dispozici i pro další varianty nového Transitu Connect, a to v rámci úsporné sady obsahující systém Stop-Start, aktivní masku chladiče a inteligentní rekuperační dobíjení. Sada bude dodávána sériově k motorizaci 1.0 EcoBoost a na přání pro 1.6 Duratorq ve variantách 55 i 70 kW. Všechny verze mají v sériové výbavě zdokonalený elektrický posilovač řízení Ford, který rovněž přispívá ke snížení spotřeby paliva.

Nový Ford Transit Connect vznikl s cílem nastavit nová měřítka přepravních vlastností, provozních nákladů i spolehlivosti v kategorii subkompaktních dodávkových automobilů. Bude nabízen ve dvou délkách rozvoru, s objemem nákladového prostoru 3,0 nebo 3,7 m3 a nosností až 1000 kg. Na výběr budou karoserie Van, Kombi Van a také až sedmimístné Kombi. První vozy Ford Transit Connect se na českém trhu objeví ještě letos, a to za zaváděcí cenu od 299 900 Kč bez DPH.
 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz