iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Infiniti a Mercedes vyvinou společně kompaktní vozy

Infiniti a Mercedes vyvinou společně kompaktní vozy

 
mercedes-0

středa, 2. července 2014

Aliance automobilek Renault-Nissan rozšiřuje vzájemnou spolupráci s německým Daimlerem o společný vývoj prémiových kompaktních aut pro značky Mercedes-Benz a Infiniti. Generální ředitel aliance Renault-Nissan Carlos Ghosn a generální ředitel společnosti Daimler AG Dieter Zetsche to oznámili oznámili včera.

 

Obě strany se dohodly na založení nového podniku, ve kterém budou vlastnit po 50 %. Nový subjekt bude dohlížet na výstavbu a provoz nového závodu ve městě Aguascalientes na severu středního Mexika, kde se budou vozy vzešlé ze společného vývoje vyrábět. Nový závod vyroste v bezprostředním sousedství stávající továrny Nissanu a jeho roční kapacita bude 300 000 vozidel. Zahájení výroby je naplánováno na rok 2017 a jako první by měly na řadu přijít modely značky Infiniti. V roce 2018 pak budou následovat vozy Mercedes-Benz.

 

Rozšiřování spolupráce

Francouzsko-japonsko-německá spolupráce mezi společností Daimler AG na jedné straně a aliance Renault-Nissan na straně druhé začala v dubnu 2010 třemi pilotními projekty zaměřenými primárně na Evropu. Od té doby se portfolio rozšířilo na dvanáct významných projektů, jehož součástí jsou významné iniciativy od Severní a Jižní Ameriky až po Japonsko. Včera tak společnosti Infiniti a Daimler zahájily výrobu čtyřválcových zážehových motorů v Decherdu ve státě Tennessee (USA). Továrna v Decherdu s roční výrobní kapacitou 250 000 kusů vyrábí motory pro vozy Mercedes-Benz třídy C a pro model Infiniti Q50. Během letošního roku zahájí aliance Renault-Nissan a společnost Daimler prodej nové generace městských vozů Smart a Twingo vyvinutých na společné platformě. Vůz Twingo a čtyřsedadlový model Smart se vyrábí ve slovinském závodě společnosti Renault v Novom Mestu, dvousedadlový model Smart pak ve francouzském Hambachu.

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz