Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Lexus ES již k dispozici. First Edition od 1,2 milionu

Lexus ES již k dispozici. First Edition od 1,2 milionu

 
es

pondělí, 12. listopadu 2018

Lexus zahájil předprodej nového modelu ES 300h, kterým nahrazuje dosluhující model GS. Pro prvních padesát prodaných vozů je připravena limitovaná nabídka First Edition, díky níž je vůz k dostání se zvýhodněním až 258 000 Kč.

 

Nový model ES je postaven na zcela nové podvozkové platformě GA-K (zkr. Global Architecture–K), díky které získal mimo jiné velmi nízké těžiště. Designéři navrhli dynamickou siluetu, novinka by však měla zároveň nabídnout nebývale prostorný a pohodlný interiér. U Lexusu je kladen velký důraz na detail a nové ES není výjimkou. Za zmínku stojí například hliníkové dekory, které jsou inspirované krásou leštění japonských mečů ve stylu Hadori.

 

Přední pohon a nejmodernější hybridní systém

Nové ES nahrazuje v nabídce řadu GS, na rozdíl od něj má ES pohon předních kol a odklání se od ryze sportovního pojetí GS ke komfortu. Automobilka ovšem i tak slibuje jisté a dynamické jízdní vlastnosti ve spojení s výrazně vyšším komfortem. Konstruktéři se například zaměřili ve zvýšené míře na eliminaci přenosu hluku do interiéru.

Pod kapotou se skrývá nejmodernější hybridní pohon, který za jízdy po městě často přepíná do režimu elektropohonu. I díky tomu má nové ES udánu kombinovanou spotřebu 4,7 l na 100 km. Lexus ES 300h navíc splňuje podmínky pro parkování hybridů ve všech modrých a fialových zónách po celé Praze zdarma.

Nové ES je také vybaveno nejmodernějším paketem Lexus Safety System+, a to včetně funkce rozpoznávání chodců v noci, funkce pro rozpoznávání cyklistů, asistenta pro sledování jízdní stopy a dvoustupňového systému adaptivních dálkových světel. I díky tomu získal model v nejnovějších bezpečnostních testech Euro NCAP 2018 maximální pětihvězdičkové ohodnocení s mimořádným průměrným skóre 86,25, které je jedno z nejvyšších napříč všemi vozy testovanými podle nové přísnější metodiky 2018.

 

Bez DPH se vejde do milionu

Ceny nového ES 300h začínají na 1 380 000 Kč (včetně DPH), nicméně na prvních padesát vozů platí do vyprodání zásob limitovaná nabídka First Edition, v jejímž rámci je verze vozu Elegance Plus k dispozici za 1 209 000 Kč, čím že bez DPH dostala cena pod milionovou hranici (999 000 Kč). U modelu v nejvyšší výbavě se cenové zvýhodnění vyšplhá až na 258 210 Kč (213 397 Kč bez DPH). Osádce nabídne výbava Luxury maximální komfort a péči mimo jiné v podobě audiosystému Mark Levinson se 17 reproduktory nebo díky vyhřívaným zadním sedadlům, systému panoramatického zobrazení okolí nebo dvanáctipalcovému Lexus Media displeji.

V nabídce je také verze F Sport Plus, jejíž součástí jsou 19” litá kola a sportovní sedadla v designu F Sport, čtyři jízdní režimy nebo systém adaptivního odpružení zavěšení kol. V akční nabídce First Edition stojí 1 329 000 Kč bez DPH.

Lexus ES 300h je k dostání v deseti barevných odstínech, které ctí typickou eleganci značky. Variabilní jsou i možnosti čalounění sedadel a obložení interiéru, takže si zákazník může zvolit například červenou kůži, bambusové či ozdobné hliníkové obložení.

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz