iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Světová premiéra nového modelu Lexus LBX

Světová premiéra nového modelu Lexus LBX

 

středa, 16. srpna 2023

(TZ: Toyota) Zcela nové plně hybridní elektrické LBX je doposud nejkompaktnějším vozem značky Lexus. LBX je zkratkou pro „Lexus Breakthrough Crossover“ – kompaktní SUV, které rozšiřuje záběr značky Lexus o nový segment trhu. Ve shodě s vizí značky Lexus „making luxury personal – luxus může být osobní“ bude nabídka LBX zahrnovat čtyři různé varianty „atmosféry“ (nad rámec základní výbavové linie). LBX je průlomovým modelem značky Lexus v Evropě. Vůbec poprvé je Evropa předním světovým regionem vývoje nového vozidla značky Lexus. Právě z tohoto důvodu by se LBX mohlo stát jedním z nejlépe prodávaných modelů značky Lexus v Evropě.

 

„Lexus LBX by se v Evropě měl stát jedním z pilířů naší nabídky a jsme si jistí, že vzhledem k produktové síle tohoto vozu se mu bude i v ČR velmi dobře dařit. Naše objemové ambice jsou proto jen ty nejvyšší, chtěli bychom prodávat více než 300 vozů ročně a stát se lídrem prémiového B-SUV segmentu,“ říká Jakub Květoň, manažer značky Lexus v ČR. LBX jako nový nejdostupnější model etablované modelové nabídky SUV značky Lexus je atraktivní zejména pro ty zájemce, kteří o vozu této značky dosud možná neuvažovali, případně bude zajímavou volbou pro každého, kdo touží po kompaktnějším voze nebo potřebuje druhé vozidlo kvůli novým požadavkům v rámci životního stylu.

Stylistické ztvárnění LBX uvádí novou identitu Lexus s přídí ve stylu „odhodlaného pohledu“, která je novou podobou známé vřetenovité masky chladiče. Zatímco vnější rozměry jsou oproti jiným modelům Lexus kompaktnější, vůz zaujme svým sportovním vzhledem. Prioritou uvnitř je zapojení řidiče do děje s kokpitem založeným na koncepci Lexus Tazuna, jakož i vytvoření vzdušné a otevřené atmosféry s vynikajícím výhledem a přístrojovým panelem, který po stranách hladce navazuje na výplně dveří.Výroba LBX bude v návaznosti na světovou premiéru spuštěna koncem roku 2023. Prodeje v Evropě včetně českého trhu a na vybraných světových trzích by měly být zahájeny počátkem roku 2024.
Více podrobností naleznete zde

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz